« Tagasi

Valga valla esindus külastas Fibenoli katsetehast

Valga vallavalitsuse ja volikogu esindajad külastasid 29. mail ettevõtte Fibenol Imaveres asuvat uut biomaterjalide katsetehast.

Riigil on kohalikele omavalitsustele suurem ootus ettevõtluskeskkonna arendamisel. Iga ettevõtte tulek eeldab kooskõla maakonna ja valla üldplaneeringuga, aga ka kohaliku kogukonna ootust. Valga vallas on markeeritud tööstusalad Kagu-Eesti tööstusalade uuringu raames: 

Loodud on Invest South-East Estonia platvorm selleks, et toetada ettevõtlust ja investeerimist Valga, Võru ja Põlva piirkonnas (https://southeastestonia.com/).

 

Valga vallavalitsus soovib anda tugevama panuse kohaliku piirkonna arengusse ja otsib ka ise tulevikuettevõtteid, kellel võiks olla huvi investeerida just sellesse Eesti piirkonda. 29. mail toimunud ettevõtte Fibenol külastus lähtuski soovist tutvuda uue ja innovaatilise Eesti ettevõttega, kes lähiaastatel Eestis laienemise plaane peab. Tutvusime ettevõtte keskkonnasäästliku ja maailmas unikaalse tootmisprotsessiga ning toimus arutelu tehase arendusmeeskonnaga.

Imavere katsetehases on maailmas esmakordselt kasutusel uus Sunburst tehnoloogia, mis võimaldab toota puidujääkidest biomaterjale – ligniini ja puidusuhkruid, millega saab asendada erinevaid naftapõhiseid materjale. Näiteks piloteerib Fibenol Eestis bituumeni asendamist ligniiniga asfaltsegudes. Nende uute biomaterjalide rakendusvaldkond on väga lai, ulatudes ehitusmaterjalidest kosmeetikani. Seega on tegemist täieliku tulevikuvaldkonna arendamisega siin Eestis. 

Valga valla delegatsiooni koosseisus olid volikogu liikmed Mart Vanags ja Toomas Pai ning vallavalitsusest Monika Rogenbaum, Kaupo Kutsar, Madis Mumm, Pille Zimmer ja Mare Raid. Tehase poolt võtsid meid vastu tehaste planeeringute projektijuht Merili Palu, turundus- ja kommunikatsioonijuht Liisa Rohila ja arendusjuht Peep Pitk.