« Tagasi

Keskraamatukogus on nüüd turvalisem

Foto: Valga Keskraamatukogu
 
Vahepeal suletud olnud Valga keskraamatukogu peauks on nüüdseks taas avatud ning tööd turvalisema keskkonna loomiseks lõpule jõudnud.
 
Ehitustööde käigus likvideeriti Lõuna päästekeskuse ettekirjutustes märgitud puudused ning Valga Keskraamatukogu trepikojad ehitati ümber vastavalt kehtivatele tuleohutusnõuetele.
 
Tööde käigus eemaldati raamatukogu tamburi sisemine klaassein ning paigaldati hoones evakuatsioonitrepikodade ja korruste vahele nõuetele vastavad tuletõkkeuksed ja -seinad ning tehti muud kaasnevad tööd. Raamatukogu direktor Triinu Rätsepp sõnas, et lisaks tuleohutusele on raamatukogu sissepääs nüüd ka helgem, valgem ja avaram.
 
Vallavanem Monika Rogenbaum kinnitas, et tuleohutusnõuete täitmine ja avalike hoonete kasutajate turvalisus on vallavalitsusele väga tähtsad. "Viimastel kuudel oleme otsinud lahendusi ja rahastust aastaid aktuaalsena püsinud puuduste likvideerimiseks. Korda on saanud Laatres asuv vabaajakeskus, nüüd ka Valga Keskraamatukogu, töös on muusikakool ning projekteerimisel Valga avatud noortekeskus," märkis Rogenbaum ja tõdes, et uue aasta eelarves tuleb otsa vaadata ka Valga Töötute Aktiviseerimiskeskuse tuleohutusalasele olukorrale ning leida võimalused vajalikeks investeeringuteks.
 
Keskraamatukogu tuleohutustööde maksumus oli 28 492,80 eurot ja tööd teostas hanke võitnud ettevõte Status Pluss Ehitus OÜ.