« Tagasi

Õru lasteaeda soojendab nüüd masin – uus küttesüsteem

Õru Lasteaed-Algkooli direktor Siiri Anieri sõnul seisab lasteaias  iga toa nurgas  – mõnes lausa kaks – vana ahi. Juba mõnda aega ei ole nendesse küttepuid pandud ning tuld süüdatud ja sel kombel maja soojaks köetud. Nõnda need ahjud seisavad ja ootavad, et äkki läheb neid veel vaja!

Ehk lähebki, aga aeg muutub ja toob kaasa uut, sest ka Õru lasteaed sai endale uue küttesüsteemi, rõõmustas Siiri Anier. „Nüüd soojendavad meie laste mänguruume radiaatorid seinal ja all keldris undab ja prõgiseb uus ja uhke pelletkatel. Suur aitäh Kalmer Sarvele seda ideed algatamast ja võimalusi otsimast. Tänud Valga Vallavalitsusele seda projekti toetamast". 

Direktor lisas, et Õru Lasteaed ja Õru noortekeskusele ehitasid uue küttesüsteemi Kyte.ee OÜ toredad meistrimehed. „Oma nõu ja jõuga abistas meid välitööde juht Andres Saarep. Õru Lasteaed-Algkooli pere tänab teid kõiki! Suur aitäh!", ütles Siiri Anier. 

Küttesüsteemi uuendamiseks oli tarvis ehitada 2-korruselisele hoonesse keskkütte katlamaja ja varustada torustiku ja radiaatoritega. Vanad ahjud oli amortiseerunud, kuid jäeti siiski alles paralleelse küttevariandina. Uus katlamaja süsteem on aga igati kaasaegne, sisaldades automaatikal põhinevat pelletikatelt ja pelletimahutid. Kuna tegemist on ahjuküttega hoonega, siis oli võimalik kasutada olemasolevaid korstnaid paigaldades sinna hülss. Samuti vahetati välja uksed ning paigaldati kahele korrusele radiaatorid ja katusele pääsemiseks redel.

Valla ehitus- ja planeerimisteenistuse juhataja Urmas Möldre sõnul jääb kevadesse lisatööna üksnes valguskastide paigaldamine suitsu eraldamiseks. Tööde maksumus oli 59 940 eurot.