« Tagasi

President Alar Karis külastas 4. novembril Valgat

Neljapäeva hommikul külastas president Karis esmalt Valga haiglat ja sealset perearstikeskust, samuti tutvus riigipea Valgas päästekomando töö ja meeskonnaga. Valga haigla juht Aapo Oja ja ravijuht Neve Vendt tutvustasid haigla erisusi seoses hoone opereerimise ja meditsiinitöötajate leidmise võimalustega, samuti arutati  COVID-19 viiruse mõjude üle Valga haigla töökorraldusel. President tundis suurt huvi, mis põhjused peituvad selle taga, et Valga valla vaktsineerimise tase on sedavõrd madal ning kuidas oleks võimalik seda tõsta.

Valga Gümnaasiumi külastusel arutati Valga Gümnaasiumi, Valga Priimetsa Kooli ja Valga Põhikooli juhtidega keelekümbluse teemadel.

Ennelõunal tehti vallaarhitekt Iiri Tintera juhtimisel jalutuskäik Valga kesklinnas,  keskväljakul ja Valga-Valka ühises linnasüdames Konnaoja juures ning vallarhitekt andis ülevaate kahaneva linna elukeskkonna arengutest ja tuleviku visioonist.

Kohtumisel Valga vallavanem Monika Rogenbaumi ja vallavolikogu esimehe Lauri Drubinšiga räägiti senisest haldusreformi kogemusest Valgas, koroonaviirusega seotud olukorrast, Valga-Valka koostööst ja vahetati mõtteid mitmetel teistelgi teemadel.

Vallavolikogu esimees Lauri Drubinš märkis, et on märgilise tähendusega, et riigipea oma esimese ametliku visiidi tegi just Valga valda ja Valgamaale. „Tutvustasime president Karisele Valga-Valka ajalugu, andsime tagasiside haldusreformi kohta ning arutasime valla arengu teemadel. President tundis väga huvi meie käekäigu ja meie rahva tervise osas ning tegi mitmeid olulisi ettepanekuid kuidas meie inimesi kaasata ning nende tervisesse panustada. Täname presidenti sooja külaskäigu eest," ütles Drubinš.

„Valga vallale on tõepoolest väga suur au, et Eesti Vabariigi president Alar Karis tegi oma esimese siseriikliku visiidi just siia, Eestimaa algusesse," kinnitas ka vallavanem Monika Rogenbaum. „Valgal tuleb murda müüt ääremaast ning riigipea positiivne tähelepanu ning Valga erilisuse märkamine aitab meie püüdlustele kahtlemata palju kaasa," rõõmustas Rogenbaum.