« Tagasi

Suurjäätmete kogumine Valga vallas

Kevadel on tavaks teha kodudes suurpuhastust, et suvehooajaks oleks kõik korras ning tekiks rohkem ruumi. Paratamatult tekib sellega seoses jäätmeid ning äraviskamisele lähevad vanad mööbliesemed, riided, jalanõud, rehvid, ehitusjäätmed, värvipurgid ja muu kasutuks muutunud kraam.

Tihti leitakse, et kõige lihtsam on kogunenud risu ja rämps lõkkesse visata. Siinkohal tuleb aga veelkord meelde tuletada, et jäätmete põletamine lõkkes kahjustab nii keskkonda (s.h aias kasvavaid puid ja põõsaid) kui ka tervist. Paljusid jäätmeliike saab viia jäätmejaama, kus neid võetakse tasuta vastu. Jäätmete põletamine on keelatud ning selle eest võib karistada  eraisikut rahatrahviga kuni 800 eurot.

Valga vallas, Valga linnas asub jäätmejaam aadressil Võru tn 109c, mis on avatud T-R 10.00-18.00, L kella 10.00-15.00.

Valga linnas asuvas jäätmejaamas on võimalik muu hulgas tasuta ära anda suurjäätmeid. Vallaterritooriumil on aga kohti, mis jäävad jäätmejaamast kaugemale ning seetõttu on  vallavalitsus otsustanud korraldada kevadel nõudluse olemasolul valla kaugemates piirkondades suurjäätmete kogumisringi, mille käigus saavad eraisikud tasuta anda ära suurjäätmeid. Suurjäätmed on näiteks vana mööbel (diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid jms).

Suurjäätmete täpsed kogumiskohad on täpsustamisel, kuid kõigi eelduste kohaselt ning nõudluse olemasolul tuleb igasse valla teeninduspiirkonda üks suurjäätmete kogumise koht:

  • Taheva teeninduspiirkonnas Harglas või Koikkülas
  • Tõlliste teeninduspiirkonnas Tsirguliinas alevikus
  • Õru teeninduspiirkonnas Õru alevikus
  • Karula teeninduspiirkonnas Lüllemäe külas

Selleks, et välja selgitada nõudlus kogumisringi järele ning anda suurjäätmeid tasuta üle, on vajalik sellest eelnevalt teada anda.

Seega palun hiljemalt 30. aprilliks saata  kiri aadressil anni.teetsmann@valga.ee või helistada telefonil 5860 1328.

Oma soovis palun välja tuua suurjäätmete asukoht, hinnanguline kogus ning seisukord.

Toimetame üheskoos keskkonna nimel ja kodukoha puhtuse heaolu silmas pidades.

Parimate soovidega,
Anni Teetsmann
Keskkonnaspetsialist