« Tagasi

Alates teisipäevast saab taotleda hüvitist energiahinna tõusule

Energiakulude kallinemise mõjude leevendamise toetuse taotlusi hakatakse vastu võtma teisipäeval, 11. jaanuaril.
 
Õigus hüvitisele on üksi elaval isikul või perekonnal, kelle netosissetulek (maksudejärgne sissetulek) on allpool 2021 aasta prognoositud mediaansissetulekut ehk 1126 eurot. Iga järgmise 14aastase ja vanema leibkonnaliikme kohta on sissetuleku piirsumma koefitsiendiga 0,5 (563 eurot) ja alla 14aastasel koefitsiendiga 0,3 (337,80 eurot).
 
Valga vallas on energiatoetust võimalik taotleda ainult Valga omavalitsusse registreeritud isikutel (vähemasti 1 pereliige peab olema Valga valda registreeritud).
 
Energiahinna hüvitise veebikalkulaatori abil saab kindlaks teha, kas perel on hüvitisele õigus ning välja arvutada saadava toetuse suurus. 
 
Taotluse vormi ja lisainfo taotlemise kohta leiad:https://www.valga.ee/energia2022
 
🔶 Millised on võimalused taotluse esitamiseks?
 
🔸 Kiireim ja mugavaim on esitada taotlus Valga valla e-iseteeninduse SPOKU kaudu. Vajalik sisselogimine ID-kaardi, mobiili-ID või smart-ID-ga;
🔸 Saates digitaalselt allkirjastatud dokumendid e-posti aadressil energiatoetused@valga.ee. Toetuse taotluse blanketi saab alla laadida SIIT.  Avaldus võib olla ka vabas vormis.
🔸 Kohale tuues aadressile Kungla 12, Valga. Palume tulla peauksest. Taotlusi võetakse vastu:
▪️ E: kell 13-16;
▪️ T-N: kell 10-12 ja 13-16;
▪️ R: kell 10-12.
Kui taotleja taotluse täitmisel nõustamist ei vaja, palume paberkandjal taotlusdokumendid margistamata ümbrikus panna peaukse kõrval olevasse kirjakasti. Paberkandjal esitatud taotlused saab tuua ka Valga Vallavalitsuse (Puiestee 8 ) kirjakasti.
 
NB! Kindlasti lisage taotlusele kontakttelefon, et vajadusel saaksime andmeid täpsustada ja kontrollige et pangakonto number on õigesti kirjutatud.
 
Toetust on võimalik taotleda tagasiulatuvalt kuni viie kuu tarbimise alusel koostatud arvete osas ja taotluse menetlemise aeg on kuni 35 päeva.
 
Keerukamatele küsimustele aitab vastuseid leida sotsiaaltöö juhtivspetsialist Sirje Puusepp, tel 766 9941; 5883 5451, e-post sirje.puusepp@valga.ee.