« Tagasi

Vaktsineerimistõendi väljaprintimiseks saab abi raamatukogudest

Alates 9. augustist on lubatud korraldada vaktsineerimistõendit nõudmata sisetingimustes kuni 50 ja õues kuni 100 osalejaga üritusi. Kui inimesi on rohkem, võivad neis osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, koroona läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed.
Seega on vaktsineerimistõendi omamine muutunud järjest aktuaalsemaks ning on tõstatunud küsimus, kuidas saavad COVID-passi vormistada need inimesed, kes ei tarvita igapäevaselt arvutit või nutitelefoni ja kellel puudub võimalus printimiseks.
Vaktsineerimise või koroonaviiruse läbipõdemise tõendit saab alla laadida portaalis digilugu.ee. Vaktsineerimistõendi väljaprintimisel pakuvad oma hindamatut abi raamatukogud, kus on võimalik tõendi osas nõu saada ja vajalik dokument paberil välja trükkida.
Valga vallas on keskraamatukogu ja üheksa haruraamatukogu eri piirkondades, nende lahtiolekuajad ja kontaktid on leitavad valla kodulehelt: www.valga.ee/raamatukogud
Valga keskraamatukogus saab abi nii lugemissaalist kui internetitoast, maaraamatukogus raamatukoguhoidja poole pöördudes. Kaasa tuleb võtta ID-kaart ja selle paroolid. Vajadusel saab uued paroolid politsei- ja piirivalveametist.
Väljaprintimise teenus on tasuline, kehtestatud hinnakirja kohaselt on tasu 10 senti A4 formaadis lehe eest.
Täpse ELi COVID-tõendi genereerimise juhendi leiab siit: https://bit.ly/2VfXkVQ