« Tagasi

Valga valda külastas Kobuleti linna delegatsioon Gruusiast

20.-24. veebruaril väisas Valga valda Gruusia Kobuleti linna neljaliikmeline delegatsioon, eesotsas volikogu esimehe Davit Mtchedlishviliga.

Visiidi raames tutvuti Valga valla haridusasutustega ning kultuuri- ja sporditegevuse arendamise võimalustega. Külalisi huvitas ka Eestis toimunud riigi- ja haldusreform.

Vallavanem Margus Lepik andis ülevaate toimunud reformidest ning tutvustas Valga valla arengusuundi ja ees seisvaid väljakutseid.

Kobuleti volikogu esimehe jaoks pole tegemist esmakordse visiidiga Valgamaale. Ta töötas pikaajaliselt  kutseõppekeskuse juhina ning eelnevalt arendati koostööd kutseõppe valdkonnas.

„Alates eelmisest sügisest valiti mind Kobuleti volikogu esimeheks. Kuna ma olen varem Valgamaal viibinud, siis tekkis linna juhtkonnas soov arendada koostöösidemeid ka omavalitsuste tasandil. Gruusia peab Eestit arenenud riigiks, milles meil on palju õppida. Samuti seob meid väikeriikide sarnasus ning üksteise toetamine keerulistel ajaloolistel hetkedel," ütles Mtchedlishvili.

Kobuleti linna asub Gruusia läänerannikul mere ääres ning elanikkond on suurusjärgus sama, mis praegusel Valga vallal, ca 17 000 elanikku.

Delegatsiooni kuulus veel Kobuleti kutseõppeasutuse direktor Lasha Khakhutaishvili,  Kobuleti volikogu liige, noorsootööfraktsiooni esimees Giorgi Gogitidze ja Kobuleti aselinnapea Davit Verulidze.