« Tagasi

Valga valla esindajad ei suhtu kergekäeliselt ühegi avaliku teenuse sulgemisse

Täna kogunenud Valga haigla nõukogu arutas haigekassa ettepanekut lõpetada haiglalt sünnitusteenuse tellimine. 

 

"Valga valla esindajad ei suhtu kergekäeliselt ühegi avaliku teenuse sulgemisse sh. ka mitte Valga sünnitusosakonna sulgemisse. Tahame haigekassalt 10. aprilliks põhjalikku majanduslikku arvestust vastava teenuse kohta. Samuti huvitavad meid alternatiivsed võimalused ning üksikasjad nii naistearstide vastuvõttude kui sünniteenuste osutamise kohta," ütles vallavanem Margus Lepik peale nõukogu istungit. Lisades, et toimunul istungil arutati haigekassa ettepanekut ja vahetati informatsiooni. 

 

Mullu toimus Valga haiglas 147 sünnitust ehk keskmiselt vähem kui üks sünnitus kahe päeva kohta, mis statistiliselt tähendab, et teenuse osutamine käib teiste teenuste arvelt.

 

"Kõik teenused ei olegi alati majanduslikult otstarbekad ja siin võiks vaadata otsa ka piiriülestele võimalustele, sest 2012 aastal külastas Valga haiglat 147 lätlannat," lisas Lepik. 

 

Valga valla esindajad, volikogu esimees Külliki Siilak, vallavanem Margus Lepik ja volikogu liige, perearst Külli Laugesaar, on seisukohal, et Valga haigla sünnitusosakonna olemasolu ei ole üksnes regionaalpoliitiline otsus vaid tegemist on juba piiriülese meditsiiniteemalise küsimusega, mida ei saa otsustada üksnes haigekassa ega haigla nõukogu.