« Tagasi

Valga valla õpetajate tänuüritus õpetajate päeva puhul 5. oktoobril

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimus eile, 5. oktoobri, õhtul pidulik tänuüritus nimega „Olemise uhkus", kus peeti meeles valla aasta õpetajaid ja haridusspetsialiste.

Esmalt kuulati ära haridus- ja teadusminister Liina Kersna videotervitus õpetajate päeva puhul, kus minister soovitas õpetajail täna kindlasti korra hinge tõmmata ja lubada endale olla enesega rahul.

Valga vallavolikogu esimees Lauri Drubinš rõhutas oma kõnes, et hea haridussüsteem on kogu omavalitsuse selgroog, mis hoiab meid tugevana. Ta tõi positiivsena esile, et kui koolid ja lasteaiad on pidanud pidevalt muutuva olukorraga kohanema, siis on ühtlasi tekkinud palju uusi võimalusi, kuidas omandada teadmisi ja õpilased on avastanud põnevad digiõppe keskkondi. „Siiralt heameel on, et lisaks õpilaste vaimsele tervisele pööratakse senisest enam tähelepanu ka meie õpetajate ja kogu meeskonna vaimsele heaolule. Samuti on kriis aidanud kaasa puudujääkidele märkamisele nagu ventilatsioonisüsteemide parandamine," ütles Lauri Drubinš. „Te aitate meil saada paremateks inimesteks, kuidas käituda väärikalt ja viisakalt – nimetagem seda siis inimeseks olemise kunstiks. Aitäh teile selle eest! Aitäh, et teete oma tööd pühendumusega".

Vallavanem Monika Rogenbaum alustas Leili Andre luuletusega „Kallile õpetajale":

See ta ikka on,

see, kes palju peab suutma,

mured mahedaks muutma.

See ta ikka on,

kes oskab tarkusi anda,

aidata raskusi kanda.

See ta ikka on,

kelles on valgust ja sära -

eales ei lõpe see ära.

Mõtlen, mõtlen, et millest

võtab ta küll oma jõu.

Kuidas nii rikas on põu...

Õpetajale mu lilled.

Vallavanem märkis oma tänukõnes, et lisaks teadmiste jagamisele tuleb tänapäeva õpetajal tegelda nõustamise ja infovahendamisega, leida töötavaid lahendusi ootamatumates olukordades, samuti tuleb eriti just nüüd seista õpilaste tervisliku heaolu eest, luues koolides ja lasteaedades turvatunnet. „Tahaksin öelda erilised tänusõnad teile, armsad õpetajad, kes te igapäevaselt teete oma vastutusrikast põhitööd ja loote rõõmu õppimisest. Soovin teile palju jõudu, et vastu pidada keerulisel, endiselt koroonaviirusest varjutatud ajal," ütles vallavanem, lisades et ta ei kahtle hetkekski, et õpetajad tulevad toime, kuna nad on alati hakkama saanud, olles meile kõigile suureks eeskujuks. Samuti tõstis ta esile paljude mittepedagoogiliste töötajate tänuväärset panust, kuna õppeasutuse igapäevane elu toimib paljuski just nende inimeste toel.

Kultuuri- ja haridusteenistuse juhataja Pille Raudam tutvustas uusi õpetajaid, kokku tervelt 26, kes alustasid valla haridusperes alanud õppeaastal oma kutsetööd.

SA Valgamaa Arenguagentuuri haridusvaldkonna koordinaator Ivi Tigane ja vallavanem Monika Rogenbaum tänasid lillekimbu ja meenega Eestimaa õpib ja tänab" erinevate kategooriate nominente (31):

Aasta gümnaasiumi õpetaja

Piret Markson (Valga Gümnaasium)

Aasta hariduse sõber

Viktor Eglit nominent (Valga Lasteaed Buratino remonditööline)

Aasta huvialaõpetaja

Maria Sikk (Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus)

Marju Rebane (Valga Muuseumi huviringi juhendaja)

Merlika Hüdsi (Tsirguliina Kooli huvijuht, ringijuht)

Anne Rätsep (Valga Põhikool)

Aasta klassijuhataja

Maria Timofejeva (Valga Priimetsa Kool)

Reet Laanoja (Valga Põhikool)

Õie Nõmmik (Tsirguliina Kool)

Aasta klassiõpetaja

Elin Lihten (Lüllemäe Põhikool)

Gerli Faster (Tsirguliina Kool)

Heidi Kõvask (Lüllemäe Põhikool)

Merike Kuld (Valga Põhikool)

Oksana Kalugina (Valga Jaanikese Kool)

Tarje Roosik (Lüllemäe Põhikool)

Tatjana Stiba (Valga Priimetsa Kool)

Aasta lasteaiaõpetaja

Elizaveta Parmenenkova (Valga Lasteaed Pääsuke)

Kersti Lepik (Valga lasteaed Kaseke)

Terje Õunapuu (Lüllemäe Põhikooli lasteaed)

Ulvi Sarapuu (Lüllemäe Põhikooli lasteaed)

Aasta õppeasutuse juht

Tiiu Püss (Valga Põhikooli õppejuht)

Aasta tugispetsialist

Katre Kikkas (Tsirguliina Kool)

Maila Sarap (Valga Vallavalitsus)

Oksana Avramenko (Valga Priimetsa Kool)

Aasta põhikooli aineõpetaja

Anneli Taul (Valga Põhikool)

Külli Kukk (Valga Põhikool)

Merike Mõttus (Valga Jaanikese Kool)

Olver Kaljuvee (Tsirguliina Kool)

Raili Jahtmaa (Valga Põhikool)

Rolf Saarna (Lüllemäe Põhikool)

Terje Orula (Valga Põhikool)

Kontsertkava juhatas sisse Valga muusikakooli õpilase Alice Rüütli (Rüütel) sooloesinemine. Õpetaja Lenel Ranna (Rand) klaveriklassi õpilane esitas Jean Sibeliuse pala "Kuusk".

Tänuürituse programm jätkus lasteaedade laste lugudega, mis kokku monteerinud filmiklippidesse, kus lapsed tervitasid seeläbi oma õpetajaid. Lasteaed Pääsuke ja Buratino lapsed esinesid laval lustaka võimlemiskavaga, samuti oli laval Valga KHK tantsurühm Piiripealsed.

Mitmete valla koolide vilistlased nagu Karmen Rõivassepp, Jelena Kalames, Julia Kopõtnik, Toomas Kangur ja mitmed teised - astusid lavale või saatsid oma südamliku tervituse videoklipina. Kõige lõpuks esines klassikalise muusika trio ja kokku 170 osalejat ootas kohvilaud.

Vallavalitsus soovib kõigile valla haridustöötajatele edaspidiseks õnne ja kordaminekuid.