« Tagasi

Vallavalitsuse erakorralisel istungil toetati enim spordivaldkonda

Foto: Tõnu Vahtra

Vallavalitsuse 14. märtsil toimunud erakorralisel istungil määrati spordiklubidele ja sportlastele 2022. aastaks toetused. Kokku toetati spordivaldkonda 112 803 euroga.

Kõige suuremad summad anti Valga vallas noortega tegelevatele spordiklubidele treenerite tasustamiseks: sihtotstarbelise toetuse kogusumma on 96 993 eurot. Samuti eraldati Valga vallas tegutsevatele spordiklubidele tegevustoetust kogusummas 10 000 eurot ja spordiürituse korraldustoetust kogusummas 2500 eurot. Kokku eraldati veel spordi reservist esitatud taotlustele toetust kogusummas 3310 eurot.

„Kuna vallaeelarve sai 23. veebruaril volikogu enamuse toetuse, siis oli võimalik ka kiirelt teha toetusotsused Valga vallas tegutsevatele spordiklubidele," sõnas vallavanem Monika Rogenbaum. „Suuremate toetuste saajate hulgas on jalgpalliklubid FC Valga ja  FC Warrior, käsipalliklubi Käval, korvpalliklubi Valgamaa, mittetulundusühingud Nahkkinnas, spordiklubid 1Piir ja Yess aga samuti Valga Motoklubi, Motoklubi K&K, Valga Spordiklubi ja võrkpalliklubi Viktooria. Kõige suurema toetuse summas 17 955 eurot saab Spordiklubi „Maret-Sport"," tõi vallavanem välja.

Istungil  toetati lisaks nelja noorte omaalgatuslikku projekti kogusummas 1499 eurot, jagati muuhulgas huvihariduse- ja huvitegevuse toetust summas 7995 eurot ja kinnitati kogukondade arendamisega tegelevate mittetulundusühingute tegevustoetuse suuruseks 2022. aastal 500 eurot.