« Tagasi

Vallavanem Monika Rogenbaumi tervitus õpetajate päevaks

Armsad õpetajad ja haridusasutuste tugipersonal!
 
Õpetajate päev on ellu kutsutud õpetaja ameti väärtustamiseks, ja tänane tähtpäev kuulub just teile, head Valga valla haridustöötajad.
 
Toomas Hendrik Ilves on öelnud, et õpetaja on inimene, kes hoolsa aednikuna paneb iga päev tükikese oma mõistusest ja südamest noortele kaasa.
 
Lisaks teadmiste ja koolitarkuse jagamisele tuleb tänapäeva õpetajal tegelda nõustamise ja infovahendamisega, leida töötavaid lahendusi ootamatumates olukordades. Samuti tuleb eriti just nüüd seista õpilaste tervisliku heaolu eest, luues koolides ja lasteaedades turvatunnet.
 
Meie vallas töötab 15 haridusjuhti ja ligikaudu 400 õpetajat nii koolides kui ka lasteaedades, osad neist mitmes koolis. Siinkohal on rõõm tõdeda, et valla haridusperre on alanud õppeaastal lisandunud koguni 26 uut õpetajat.
 
Meie õppeasutustele lisaks on Valga vallas ka riigikoolid - Valga gümnaasium, Valgamaa Kutseõppekeskus ja Valga Jaanikese kool -, samuti osaleme Valka kunstikooli töös. Soovin kõiki neid asutusi kogu südamest tänada hea koostöö ja hästi hoitud suhete eest.
 
Oleme uhked, et Valga valla hariduspere teeb tihedalt koostööd, ja et meil töötavad väga head õpetajad, kes on iga-aastaselt pälvinud tunnustust nii maakondlikul kui riiklikul tasandil.
 
Õppeasutuse igapäevane elu toimib paljuski mittepedagoogiliste töötajate tänuväärse panuse toel. Soovin tunnustada neid tublisid inimesi, kelle tööülesandeks ei ole otseselt õpetamine, kuid kes siiski õpetavad - oma isikliku eeskuju ja pühendumisega. Meie haridusasutuste puhastusteenindajad, kokad, majahoidjad, aednikud ja kõik teised, kes meie õpetajate ja laste koolipäevadesse hoolt ja soojust jagavad - suur-suur tänu teile igapäevase töö eest!
 
Tänan ka meie õppeasutuste hoolekogude liikmeid, kes on haridusasutustele headeks partneriteks.
 
Erilised tänusõnad tahan öelda teile, armsad õpetajad, kes te igapäevaselt teete oma vastutusrikast põhitööd ja loote rõõmu õppimisest. Soovin teile palju jõudu, et vastu pidada keerulisel, endiselt koroonaviirusest varjutatud ajal. Ma ei kahtle hetkekski, et tulete toime, sest olete alati hakkama saanud. Olete kõigile meile suureks eeskujuks!
 
Minu kummardus, lugupidamine ja õnnesoovid tänasel päeval kuuluvad teile, armsad Valga valla haridustöötajad.