UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Irakli Toklikishvili näitus „Seosed“ Valga muuseumis

6. novembril kell 16 avatakse Valga muuseumis Irakli Toklikishvili näitus „Seosed".

Näituse autor Irakli Toklikishvili oli 2013/2014.õppeaastal 10 kuud vabatahtlikuna tööl Lüllemäe koolis ja noortekeskuses Euroopa Vabatahtliku Teenistuse raames. 

"Eesti, oma vaikse meeleoluga, mis muudab kõik salajaseks ja intiimseks, jättis mu hinge sügava jälje ning aitas mul enda tundeid väljendada. Joonistades leidsin enda, oma "Gruusia poole" ja "Eesti poole" vahel seose. Sellest tuleneb ka näituse nimetus," selgitas autor näituse nime tagamaid. 
„Minu näitus Valga muuseumis ei ole pelgalt näitus, vaid sümboliseerib justkui mingit moodi tagasipöördumist, mis põhineb mu sügaval austusel ja armastusel Eesti vastu. Minu jaoks tähendab see tagasi tulemist ja uuesti sarnase vaikse, uduse, rahuliku ja pehme tunde läbielamist, mis on olnud mulle suureks inspiratsiooniallikaks. Soovin seda tunnet kõigiga jagada. Kes teab – ehk paneb tagasipöördumine aluse uute teoste loomisele," sõnas Irakli Toklikishvili.

Irakli on sündinud 1989. aastal Gruusias, Tbilisis. Ta on lõpetanud Tbilisi Kunstiakadeemia ) ning osalenud mitmetes ühisprojektides. 2015.aastal avas Toklikishvili oma isikunäituse Tbilisi Ajaloomuuseumis. Näitus kandis nime "Sõber kosmosest" ning hõlmas teoseid, mis olid loodud nii Gruusias kui ka Eestis viibides. Praegu töötab Irakli Tbilisi Ilia Chavchavadze ülikoolis õppejõuna. 

Näitus jääb muuseumis avatuks kuni 1. detsembrini. Kunstiprogrammi raames toimub 13. novembril kell 17 linoollõike töötuba, kus etteregistreerimisel võimalik osaleda.