UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Ka kogenud tantsupeol käijad naisrühmast on sel nädalal usinalt suureks esinemiseks valmistunud

Uhkusega võib öelda, et Valgast pääses juubeliaasta laulu- ja tantsupeole võrdlemisi palju erinevaid truppe. Oma proovipäevadest pajatas veidi ka naisrühm Pilleriin.

MTÜ Pilleriin naisrühm on juba kogemusega tantsupeol osaleja ning tantsumuru täpid, knopkad, kellatorn ja maratonivärav on neile ammu tuttavad terminid.

"Pilleriini naised teavad, et rahvatants on kestvusala ning lisaks peab kõik alati ka kaunis ja graatsiline välja nägema. Kõike seda treenisimegi nädala alguses sisehallis ja seetõttu ilm meid ei seganud. Kolmapäevaks jõudsime tantsurahvaga Kalevi staadionile kokku ning siis saime juba tantsudele viimast lihvi anda," muljetavad naisrühma Pilleriin tantsijad.

Valga vallast on laulu- ja tantsupeol ka järgnevad kollektiivid:

Laulupeol: Valga Gümnaasiumi noortekoor Ehe, Valga poistekoor Maru, Segakoor Rõõm, Tõlliste-Puka-Sangaste segakoor, Valga Põhikooli lastekoor Kiired, Valga Põhikooli mudilaskoor Sära, Lüllemäe Põhikooli laulu- ja mängukoor.

Tantsupeol: Pilleriin naisrahvatantsurühm, Valga naisrahvatantsurühm Sõsarad, Naiste võimlemisrühm Õru Murueide Tütred, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse neiduderühm Piiripealsed, Valga Gümnaasiumi ja Valgamaa Kutseõppekeskuse noorte segarahvatantsurühm Sikutajad, Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse rahvatantsurühm (pererühm), Segarahvatantsurühm "Rukkilill".

Rahvamuusikapeol: Valga Muusikakooli rahvamuusikaansambel "Kirekind".