UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Liivimaa töömessil pakuti tööd nii Eestis kui Lätis

Neljapäeval, 20. septembril toimus Valka kultuurimajas Liivimaa töömess Valka-Valga 2018, kus kõigil tööotsijatel oli hea võimalus kohtuda tööandjatega ja leida sobiv töö. Messil tutvustati töötamise võimalusi nii Eestis ja Lätis kui ka mujal Euroopas, samuti jagati infot Läti Tööhõiveagentuuri ja Eesti Töötukassa pakutavate teenuste kohta. Messil osalenud tööandjad tutvustasid huvilistele vabu töökohti ning ettevõtete pakutavaid võimalusi.

Liivimaa Töömess on kujunenud traditsiooniliseks sündmuseks. Valga piirkonna ettevõtjatele on kahe riigi esindajate organiseeritud ühine sündmus heaks võimaluseks tööotsijatega vahetult kohtuda. Täna tutvustati messil ligi 200 vaba töökohta.  „Kui Eesti tööotsija teab kodukoha ettevõtetesse ka ise tööd otsima minna, siis Läti inimesed Valga tööandjaid ise pigem üles ei otsi. Töömessil sõlmitakse tänu otsesele kontaktile nii mõnigi kokkulepe," rääkis Valga valla ettevõtlusspetsialist Triin Roo, „Vallavalitsus saab osapooltele abiks olla piiriülese töötamisega seotud asjaajamise küsimustes, näiteks täna selgitasin töökoha leidnud härrale, kus saab Eesti isikukoodi taotleda."

Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavase sõnul esineb Valga piirkonnas paralleelselt nii tööjõu- kui tööpuudus. Seega on oluline tööandja ja tööotsija kokku tuua. "Meil on ligi tuhat töötut," selgitas Metsavas, "samas on ka ettevõtjaid, kes vajavad kohe näiteks 60 töötajat." Pikaajaliste töötute tagasitoomine tööturule võib olla keeruline, sageli on tööst eemale jäämine seotud tervislike põhjustega. Lisaks palgale võib töötajat motiveerida ka tööandja paindlikus tingimuste kokku leppimisel.

Liivimaa Töömess oli osa "Piiriülese tööjõu integratsiooni ja tööhõive edendamise – Valga Valka Mobility" projektist. Messi korraldas Läti Riiklik Tööhõiveagentuur koostöösEesti Töötukassaga. Projekti partneriteks onValka Kihelkonnaduuma ja Valga Vallavalitsus.