UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Riigikogu liige Liina Kersna kohtus Valgas haridustöötajatega

Kolmapäeval külastas Valga linna riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Liina Kersna.  Hommikupoolikul  külastas ta Valgamaa Rajaleidja keskust, kus kohtus keskuse spetsialistidega ning Valga Põhikooli, kus 4. klassi õpilased tegid talle inglisekeelse kooli tutvustava ekskursiooni. „See oli fantastiline kogemus . Lapsed olid julged, avatud ja särasilmsed," sõnas Kersna.

Õhtupoolikul kohtus Liina Kersna Valga raekojas  linna haridusjuhtide ning Valga vallavalitsuse spetsialistidega. Kohtumisel osalesid  Valga vallavanem Margus Lepik, asevallavanem Kalmer Sarv, kultuurispetsialist Merce Mäe, haridusspetsialist Ivi Tigane, meediaspetsialist Sirje Lemmik, Valga Priimetsa Kooli direktor Marina Krotova, Valga Kaugõppegümnaasiumi direktor Airi Mägi ja lasteaed Buratino direktor Merle Kaar.

Haridusspetsialist Ivi Tigane andis ülevaate  Valga valla haridusvaldkonna statistikast ning Valga Kaugõppegümnaasiumi direktor rääkis muudatustest koolis ja  e-õppele üleminekust. Vestlusteemadeks olid erivajadustega laste toetamine, alaealiste korrarikkumiste ennetamine, tugiteenistuste spetsialistide vajadus, keelekümblus vene õppekeelega koolides, kaasav haridus ja õpikäsitluse muutus, haridusasutuste ja omavalitsuse koostöö.

Liina Kersna tõi olulisena välja seadusemuudatuse, millega tugipersonali palgad tõsteti õpetajate palkadega samale tasemele. Veel soovitas ta haridusvaldkonna inimestel ja koolijuhtidel tõsiselt mõelda koolitundide algusaja nihutamisele hilisemale kellaajale. „Õppetöö võiks koolides alata hommikul kell 9 , see tagaks efektiivsema õppetöö ning lapsed  ei peaks juba kella seitsme paiku, nii maal kui linnas, kooliteed alustama.  See muudatus oleks vaja teha laste huvides. Kindlasti vajab see muutus arutelusid ning reaalsete kogemustega tutvumist," sõnas Kersna.