UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga jaamahoones esinesid lauljad Maris Liloson ja Rene Soom

Täna, 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval, esinesid Valga raudteejaamas sopran Maris Liloson ja bariton Rene Soom. Klaveril saatis Siim Selis.

Kõlasid laulud ooperitest, operettidest ning filmimuusikast. Esitusele tuli ka kammermuusika ning estraadiklassika. Kontserdikülastajaid oli kohale tulnud rõõmustavalt palju, üle saja inimese. Esinemisnumbrid võeti vastu tugeva aplausiga, lisaks minikontserdi programmile kõlas ka lisalugu.

Esinejaid tänas Valga Vallavalitsuse kultuurispetsialist Merce Mäe, kes andis lisaks tänusõnadele esinejatele üle ka väikesed meened.

Muusikapäev Valgas saab jätku kell 18 algava kontserdiga Valga Jaani kirikus, kus esinevad Valga ja Valka muusikakoolide õpilased ja õpetajad.

Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal.  Eesti Muusikanõukogu korraldab sel puhul 2013. aastast suurejoonelist tasuta kontsertide programmi, mille raames kõlab ühel päeval elav muusika üle terve Eestimaa. Kontserdiprogramm kutsub märkama muusika rolli ja olulisust meie igapäevaelus.