UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga linn sai veidikene puhtamaks

Täna, 15. septembril, sai teoks eestimaalaste suurim juubelikingitus maailmale- Maailmakoristus(World Cleanup Day).

Valga vallavalitsuse eestvõttel korjati täna prügi  Kapstamõisa piirkonnas (Oru tänava lõpus), kus seda on metsa all ja tee ääres lademetes. Üleskutsele käed prügikoristusele külge lüüa reageeris üllatavalt vähe valgalasi. Lisaks 12 vallatöötajale tuli prügi koristama ainult neli linlast.

Koristustöid juhtinud Valga vallavalitsuse keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann tõdes, et Oru tänava prügihunnikud on linna ühed suurimad. Kuna seal leidus mööblit, suuri metallitükke, rehve ja kõike muud võimalikku, oli vald kohale organiseerinud ka kaks tõstukiga veokit, mis suurema sodi peale ladusid.

„Üsna hirmuäratav on see olukord siin. Ma ei usugi, et saame täna kogu piirkonna korda teha, aga lihtsalt teeme sellega algust," sõnas keskkonnaspetsialist. Suurjäätmed ja ohtlikud jäätmed koguti eraldi, segaolmejäätmed viidi Valga jäätmejaama. Peale neljatunnilist rassimist pakutakse  rahvale ka kehakinnitust.

Maailmakoristupäeval osalevad üle 130 riigi vabatahtlikud ja partnerid. Koristuspäev algas Uus-Meremaalt ja lõppeb 36 tundi hiljem Hawaiil. Miljonid inimesed pingutavad ühiselt puhtama maakera nimel, sest me kõik soovime tegelikult elada prügivabamas, õigesti sorteeritud ja käideldud jäätmetega keskkonnas.

Valga vallavalitsus tänab kõiki koristuspäeval osalenuid!