UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgas tähistatakse raudteega seotud tähtpäevasid

Valga on raudteelinn ning tähistab novembris suurejooneliselt Valga raudteejaama 130. aastapäeva. Ühtlasi saab 15. detsembril ka Valga praegune jaamahoone 70-aastaseks.

Eile avati Valga Muuseumis kaks näitust: Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas seinamaalingute restaureerimisele keskendunud näitus „Ajajoon" ja Valga raudteejaama 130 aastapäeva tähistav näitus "Kui rong jõudis Valka". Viimase näituse koostas Valga Muuseumisõprade Seltsi liige Karin Varblane, kes teeb ka raudteeajalugu tutvustavaid ekskursioone 23. novembril kell 12 ja 14, huvilistel palume eelnevalt registreerida telefonil 5373 0029 või kirjutada varblanekarin@gmail.com.

Näituste avamisel demonstreeriti rongimudeleid valmistajate Arno Vakkeri ja Ants Nuuti poolt. Mudel on 17,5 korda vähendatud täpne koopia 1846 aastal Saksamaal, Hannoveri tehases valmistatud rongist. Kõigil huvilistel oli võimalik näituse avamisel näha kuidas auruvedur tööle pandi.

Valga Muuseumi näitused on avatud 5 – 30. novembrini. 

Veel toimub Valgas teemakohane Eesti-Läti ajalookonverents „Valga/Valka kui raudteelinn". Konverents leiab aset 7. novembril algusega kell 10.00 Valgamaa Kutseõppekeskuses (Valga, Loode 3) Sündmuse korraldab Valga Muuseum koostöös Valga Vallavalitsuse ja  Läti-Eesti Instituudiga.

Ettekanded sobivad kohalikule kogukonnale, kodu-uurijatele, õpilastele, üliõpilastele – kõigile kes tunnevad huvi Eesti ja Läti ajaloo vastu. Esinevad tunnustatud lektorid nii Eesti kui Läti ülikoolidest ja muuseumitest. Konverentsi töökeelteks on eesti ja läti keel (sünkroontõlge).