UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgamaa Kutseõppekeskuses räägiti toitumisest ja trennist

2. novembril külastas Valgamaa Kutseõppekeskust personaaltreener Kristjan-Johannes Konsap, keda võis näha ka TV3 saate „Kallis, sa oled kosunud" avasaates. Konsap jagas kohalikele üldisi soovitusi ja nippe toitumise ja treenimise osas.

Konsap selgitas toitumise põhitõdesid, kuidas teha toitumisanalüüsi ja sättida paika oma päevast menüüd, toitainete protsente ja kaloraaži. Muuhulgas puudutati loengu käigus ka psühholoogiat ja emotsionaalse söömise teemat. Loengus räägiti ka sellest, kuidas seada oma eesmärke ja mõõta progressi.

Teine pool loengust oli suunatud treeningule. Konsap andis juhiseid, kuidas panna paika oma treeningplaan – kui palju ja mis lihasgruppe nädalas treenida ning mis harjutusi valida. Peale loengut näidati jõusaalis ka peamised harjutused ette, keskendudes õigele sooritustehnikale. Kõigil huvilistel oli võimalik personaaltreenerile oma küsimusi esitada. Kõigi kohalolijate vahel loositi loengu lõpus välja tasuta toitumis- või treeningkava, vastavalt võitja soovile.

Loengut korraldas Valga Vallavalitsus koostöös Valgamaa Kutseõppekeskusega. Loeng toimus Valgamaa Omavalitsuste Liidu poolt rahastatud projekti raames. Projekti käigus toimub lähikuudel veel üks toitumis- ja treeningualane loeng. Jälgige reklaami sotsiaalmeedias!