UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Vallavanem Margus Lepik jagas väärikatega teadmisi

Täna, 26. jaanuaril Valga muuseumis toimund Valga väärikate ülikoolis rääkis haldusreformi ja valla väljakutsete teemal vallavanem Margus Lepik.

 

Muuseumi saali oli kogunenud maakonna väärikad kuulajad, kel vanust 60 või rohkem ja kes soovisid uusi teadmisi toimunud haldusreformist.

 

Vallavanem tutvustas Valga vallas toimunud muudatusi ja arengusuundasid ning vastas kuulajate küsimustele.

„On tõeline väljakutse panna see eripärane kooslus (ühinenud vallad) tegutsema ühiste eesmärkide nimel nii, et arvestatud saaks erinevate kogukondade soovid ja vajadused. Meie jaoks on väga oluline, et inimesed tunneksid end võrdväärsetena ja uus liitunud vald oleks ühtne ning veaks vankrit ühes suunas. Tänaseks oleme kokku leppinud, et Karula ja Õru teenuskeskused jäävad samadesse hoonetesse. Taheva teenuskeskus hakkab aga olema Hargla kooli juurde ning Tõllistest viime teenused Tsirguliina, " ütles vallavanem Margus Lepik.

 

Lisades, et ääretult oluline on koostöö riikike – ja  regionaalsete võimuorganistega. „Koostöö on elementaarne ka naaberomavalitsuste, kogukondade ning ettevõttetega. Peame olema kodukandi arendamise planeerimisel partnerid.,"selgitas Lepik.

 

Vallaelanikud uurisid Valga linnaruumi projekti ning erinevate teenuste ja arengute kohta vallas.

 

Valga väärikate ülikool alustas 27.veebruaril 2015 koostöös Tartu Ülikooliga. Väärikate ülikooli Valga projekti finantseerib Valga vallavalitsus.