UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga keskväljak avatakse suvise peonädalaga

Seoses Valga linna uue keskväljaku valmimisega on juubeliaasta augustikuu Valgas lisaks palavale ilmale eriliselt tuline ka kultuurivaldkonnas. Nimelt toimub 19.-22. augustil keskväljakul festival Augustitähed Valgas 2018.

Neljapäevasel festivalil astub teiste hulgas üles Lätis laineid lööv omanäoline bänd DAGAMBA. Järgneval „Klassikatähtede Suvegalal" toovad imelise muusika ja nauditava kontserdi meieni Annely Peebo, Oliver Kuusik ja Urmas Lattikase bänd.  Keskväljakul avatud Vaba Lava laudadel esinevad ka kohalikud muusikud ja rokibändid.

Festivali kulminatsiooniks kujuneb 22. august, mil EV100 suvise peonädala raames avatakse pidulikult Valga linna uus keskväljak. „Arutelud selle üle milline võiks välja näha Valga linna keskus on kestnud aastakümneid. Eskiise ja võimalike lahendusi oli linnal mitmeid. Uue tõuke kesklinna kaasajastamiseks andis riigi poolt pakutud toetusmeede tänu millele saavad Eesti Vabariigi 100 juubeliks uue näo mitmete linnade südamed," selgitas vallavanem Margus Lepik „Valga on pakutud võimalused oskuslikult ära kasutanud, arhitektuurikonkursiga on leitud linna jaoks parimad lahendused ja nüüd jõuab keskväljak rahva kasutusse. Loodame, et omavalitsuse eeskuju innustab ka ümberkaudsete kinnistute omanikke oma valdusi korrastama ning toob kesklinna uut elu ja ettevõtmisi."

Keskväljaku avamisele lisab pidulikkust rahvatantsijate programm, mis lõpeb kujundliku EV 100 juubelilogoga ning pilvepiiril lendleva üheksameetrise trikolooriga. Keskväljaku pühitsemise talituse viivad läbi EELK lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets ja Valga praostkonna vaimulikud. Avamise tseremooniale järgneb Eesti Piirivalve-ja Politseiorkestri kontserttuuri „Mööda piiri" kontsert, milles on kaasategevad Tõnis Mägi, Ott Lepland, Karl-Erik Taukar, Liisi Koikson, Mari Kalkun, Mari Jürjens. Orkestrit juhatab dirigent Hando Põldmäe. Pärast kontserti läheb õhtune kava edasi harrastusjalgratturite linnaretkega Tour`d ÖÖ. Pidupäeva sündmused võtab kokku pilkupüüdev ilutulestik ja Valga Jaani kirikus toimuv ööpalvus.

Eesti Vabariik 100 suvise peonädala tähistamine Valgas on huvitav ja uudne algus linna keskväljaku ajaloole. Festival Augustitähed Valgas 2018 on Valga kingitus pühendusega EV 100 ja LV 100 juubeliaasta tähistamiseks. Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumise aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele. Kõik EV100 suure suvise peonädala sündmused leiab www.ev100.ee.