UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Eesti-Läti koostööseminaril arutatakse piirialade tulevikku

31. oktoobril kell 10.30 – 15.00 toimub Valga Kultuuri- ja huvialakeskuses Eesti-Läti koostööseminar. Seminari avavad Valga ja Valka omavalitsusjuhid Margus Lepik ja Vents Armands Krauklis. Piirialade arengust, regionaalarengu strateegiatest ja koostöövajadusest räägivad Laila Gercane Vidzeme Planeerimisregioonist ning Rivo Noorkõiv konsultatsioonikeskusest Geomedia. Parlamendisaadik Igor Gräzin võtab sõna teemal „Piiriülene omavalitsus Euroopa Liidus - utoopia või paratamatus?" Seminari lõpetab diskussioon piirialade koostöö prioriteedide osas. Seminari töökeeleks on inglise keel. Päeva modereerib Peeter Unt.

Seminarist on oodatud osa võtma kõik huvilised. Osavõtuks palume registreeruda hiljemalt 26. oktoobriks alloleval lingil:

REGISTREERU SIIN

Seminar toimub Interreg Euroopa EPICAH toel. EPICAH projekt arendab koostööd ning kogemuste vahetamist 8 Euroopa piiriala vahel, mis on olulised kultuuri- ja loodusturismi sihtkohad. Peamiseks tulemuseks on piirialade looduspärandi kaitsmisele ja kultuuripärandi toetamisele suunatud arendusmeetmete ja programmide rakendamise tõhustamine, mis toetavad majanduskasvu ja tööhõivet.