UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Gümnaasium tähistab 100. juubelit

Aasta 2018 oli meie riigile ja mitmele organisatsioonile 100. verstapostiks. Sama sammu hakkab aastal  2019. astuma ka Valga Gümnaasium. Me usume, et Valga pole ääremaa, kus Eestimaa lõppeb, vaid maa, kust kõik saab alguse. Just oma kodust saame hoo, et õppida ja uurida, minna ja avastada. Meie kooli visioon on märgata ja kaasata iga inimest, et anda hoogu eneseteostuseks kaasaegses maailmas. Eestimaa Hea Eeskuju laureaat Kaari Uibomägi ja ettevõtlikkuskonkursi eriauhinna saanud Kristiina Saaron on vaid kaks näidet, et oleme õigel teel ja tänased noored ammutavad endasse teadmisi ja võtavad hoogu lennata kaugele.

Oleme uhked oma praeguste teotahteliste ja säravate õpilaste üle, jälgime huviga vilistlaste kõrgelennulisi ja edukaid lugusid, toetame kogukonda ja valda ideede ja olemas olemisega.

Valga Gümnaasium 2018/2019. õa on meie südameis pidulikum kui kunagi varem. Oleme kogu õppeaasta sidunud sünnipäeva tegevustega ning kõnnime 100 sammu läbi 10 sündmuse ehk meil on kümme suuremat pidulikku hetke, mis koosnevad sajast väiksemast etteastest.

Meie esimene pidulik hetk oli õppeaasta avaaktus. Kuna soovime õppeaasta jooksul kutsuda külla vilistlasi, siis 3. septembril sai sõna VG vilistlane Margus Lepik. Ka paljud praegused kooli töötajad on meie kooli vilistlased.

Teine oluline hetk oli 5. oktoobril, kui tähistasime õpetajate päeva. Traditsiooniliselt vahetasid koolitöötajad ja abituriendid oma rolli ning toimus õpilaste korraldatud aktus. Tänusõnadeks ja traditsioonide väärtustamiseks oli kool külla palunud kõik endised õpetajad, kes on Valga Gümnaasiumist pensionile läinud. Oli meeliülendav kohtumine ja kool tänab kõiki töötajaid, kes on aastate jooksul andnud oma panuse kooli töösse.

Kolmas VG 100 raames toimunud sündmus oli suunatud kogu linnarahvale – õpilaste poolt korraldatud hingedeaja kontsert „Hingele pai". Taas said oma annet näidata nii praegused õpilased kui ka kooli vilistlased.

Neljas samm meie sünnipäevateel on seotud jõuluajaga. 19. detsembril toimub jõulupidu „Uus algus", mis on inspireeritud kooli sünnipäevast. Jõulupidu koosneb neljast osast: õpilaste ja õpetajate etteasted, ühistegevused, tänugala ja esineb Johanna Randmann. Taas ootame külla vilistlasi!

Viies hetk on väga oluline – 11. jaanuar. Meie kooli sünnipäev. Soovime seda päeva muuta kõigile pidulikuks ja eriliseks, et kõik õpilased ja kooli töötajad tunneksid sünnipäeva hõngu. Sünnipäevale kohaselt ei puudu tort ega pidu.

Kooli loomisest 11. jaanuaril 1919. aastal sai gümnaasium töötada vaid ühe kuu, sõjaolukorra tõttu kool suleti. Uuesti alustati õppetööd Vabariigi esimesel sünnipäeval 1919. Valga Ühisgümnaasiumist sai Valga Tütarlaste ja Valga Poeglaste Gümnaasium. Seda ajaloofakti soovime tähistada omamoodi – tähtpäeva kuuenda sammuna. Otsustasime teha kooliperele saja aasta taguse ajarännaku. Nii et meie 22. veebruaril toimuv Vabariigi aktus ei ole tavapärane koolipäev. See tõotab tulla väga teistmoodi päev – küünlavalgel, sulega kirjutades, täiesti nutivaba. Tunniplaanis seisavad nii algebra kui mõtteteadus, maateadus kui loodusteadus.

Aktusele ootame endiste direktorite paraadi. Päev on nii ajastutruu kui võimalik ja/või pisut ülemängitud. Ettevalmistused korraldusmeeskonnal juba käivad. Sündmuse kuulutame välja 11. jaanuaril kooli sünnipäevaaktusel, siis algavad ka sisulised ettevalmistustööd erinevates õppeainetes (selle ajastu filmid, riiete otsime, käitumisõpetus). See päev on kooliperele kindlasti ühendav ja kooli ajalugu tundma õppiv. Eksperdina on lavastuses-ajarännus abis Valga Muuseum.

Seitsmes tähistamist vääriv sündmus on emakeelepäev. Eesti keel ja meel on alati meie koolis au sees olnud. Soovime taas alustada A.Gailiti loomingu lugemise konkursiga ning avaldada näitusena õpilaste loomingut. Aktus toimub taas teisiti – oleme need, kes loevad! Kõik kooli töötajad kogunevad oma raamatuga aulasse, et pühendada pool tundi mõnusale lugemisele. Õpime selgeks Petersoni surematu küsimuse ja valime välja kaunima käekirja.

Kaheksas tähelepanu vääriv sündmus on 12. klasside lõpukella aktus. Sellel päeval lõppeb abituuriumil tavapärane õppetöö ja algab eksamisessioon.

Üheksas samm on väga sportlik, sest usume ikka, et terve vaimuga on ka terve keha. Juubelikavas on plaanis maikuus korraldada  üks lahe sportlik päev. See on päev, kus õpilased, ja miks mitte ka kogu linnarahvas,  saavad linna peal orienteeruda. Teemaks on haridus Valga linnas läbi ajatelje.

Õppeaasta jooksul toimunud sündmuseid on jäädvustatud nii pildis kui videos ja kogu juubeli kulminatsioon ehk kümnes hetk on loomulikult vilistlaste pidu. Valga Gümnaasium ootab 8. juunil 2019 kõiki vilistlasi kui ka praeguseid ja endiseid töötajaid tähistama kooli 100. aastapäeva. Tähistame koos meie kooli juubelit. Ajakava on siin.
13.30-15.30 külastamiseks avatud koolimajad
16.00-17.30 kontsertaktus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses
17.00-23.00 külaliste registreerimine
18.00-03.00 vilistlaste koosviibimine J.Kuperjanovi 10
21.00-00.00 ansambel Regatt
00.30-03.00 DJ jätkab muusikaga.
Piletihinnad:
8. oktoober 2018–11. jaanuar 2019 – piletihind 15€ (tasumine ainult ülekandega);
11. jaanuar 2019–5. juuni 2019 – piletihind 25€
8. juuni 2019 – piletihind 30€
Saaja: Rahandusministeerium
A/a: EE891010220034796011
Viitenumber: 2800047737
Makse selgitus: Valga Gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek, lõpetanu kooliaegne ees- ja perekonnanimi ning lõpetamise aasta.

 

Varje Schmidt
Valga Gümnaasiumi emakeeleõpetaja