UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valgas avati fotonäitus Eesti ajaloost kõnelevatest tööstusehitistest

Neljapäeval avati Valga kultuuri- ja huvialakeskuses Uku Põllumaa, Tõnu Nooritsa ja Peeter Paasmäe fotonäitus "TEE" ehk "Tööstusehitised Eestis", mis annab ülevaate Eesti veidi teistmoodi ajaloost.

 Kolm meest – arhitekt Uku Põllumaa ning fotograafid Tõnu Noorits ja Peeter Paasmäe  tegid tiiru mööda Eestit, Uku pildistas mobiiltelefoniga, Peeter ja Tõnu fotoaparaadiga. Retke tulemusena on sündinud väljapanek veidi teistmoodi ajaloost, mis pajatab sellest, kui mitmekesiseid tooteid on Eestis juba tsaariajast peale tehtud. Rääkimata sellest, et näituselt saab ülevaate suurejoonelistest hoonetest, kus neid tooteid valmistati või valmistatakse, töödeldi või töödeldakse ikka veel.

 Näitusele on välja pandud 28 fotot. Piltidel on Rakvere Lihakombinaat, Tartu Mill, Balti Manufaktuur Narvas, Baltika Tallinnas,  Moe Peenviinavabrik, A.Le Cog Tartus, Kiviõli Keemiatööstus, Sillamäe Soojuselektrijaam ja veel mitmed teised tööstushooned.

Valga asevallavanem Kalmer Sarv tänas  näituse korraldajaid huvitava ja silmaringi avardava fotode väljapaneku eest ning avaldas lootust, et ehitisteemaline projekt veel jätkub. Arhitekt Uku Põllumaa ütles näituse avamisel, et mõtteis mõlgub veel fotoseeria tegemine militaar- ning kolhoosiaegsetest ehitistest.

Muusikalist külakosti pakkus Valga Põhikooli lastekoor Kiired.

Näitus „TEE ehk tööstusehitised Eestis" on mahukama ehitisteemalise projekti jätkuetapp, mida eksponeeritakse Eesti erinevates paikades.  Varem toimunud samateemalistest fotonäitustest on Valgas üleval olnud „Surnud ehitised Eestis", „Fataalsed ehitised Eestis 1", „Laulvad ehitised Eestis", „Wõimuehitised Eestis".

Näitust saab kultuurikeskusesse vaatama minna kuni 28. veebruarini.

Fotol: Uku Põllumaa ja Tõnu Noorits