UUDISED JA TEATED

“Valga liigub!” ehk liikumisnädalal jäta auto koju!

Euroopa Liikuvusnädal (European Mobility Week) toimub tänavu 16.–22. septembril. Algatuse eesmärk on parandada inimeste tervist ja elukvaliteeti puhta liikuvuse ja säästva linnatranspordi edendamise kaudu.

„Valga liigub" kampaania on suunatud kõigile Valga valla elanikele. julgustamaks neid tuleval nädalal auto koju jätma ja võimalikult palju jalgsi või rattaga liiklema. Kõige lihtsam on alustada auto koju jätmisest tööle või kooli minekul, kuid samuti on väga tervitatav minna pärast pikka päeva aktiivselt liikuma, näiteks metsa alla sörkima või Pedeli äärde jalgrattaga sõitma.

Euroopa Liikuvusnädal innustab inimesi proovima alternatiive auto kasutamisele, tegelema aktiivse liikumisega ning väärtustama oma tervist. Olles julged ja paindlikud katsetama ja kombineerima erinevaid liikumisviise, lähtudes teekonna pikkusest ja iseloomust, saab igaüks meist seista puhtama õhu ja sellise linnaruumi eest, mis on kujundatud inimeste, mitte autode jaoks. Kampaania on ka heaks võimaluseks saada valla elanikelt tagasisidet, et leida uuenduslikke lahendusi ja planeerimismeetmeid autokasutuse ja transpordi heitgaaside koguste vähendamiseks. 

Valga Vallavalitsus kutsub kõiki tegema Liikuvusnädalal sotsiaalmeediasse postitusi oma liikumisharrastusest ja juurde lisama #valgaliigub. Kõigi Facebookis ja Instagramis postitajate vahel loositakse välja meeneid.

Selle aasta Euroopa Liikuvusnädala teemaks on "Kõnnime koos!" ning fookuses on turvaline jalgsi käimine ja rattasõit ning nende kasu meie tervisele, keskkonnale ja rahakotile.Liikuvusnädal tuletab meile meelde, et otsustades ise oma liikumiste üle, on meil võimalus teha valikuid. Head valikud parandavad oluliselt meie tervist ja elukvaliteeti. 

Euroopa Liikuvusnädalat korraldatakse alates 2002. aastast ja see on iga aastaga üha rohkem populaarsust kogunud. 2018. aastal purustas kampaania eelmise osalusrekordi: liikuvusnädala jooksul organiseeris tegevusi 2 792 linna 54 eri riigist.
Euroopa Liikuvusnädala kohta on võimalik rohkem lugeda: http://www.mobilityweek.eu