UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Lasteaias Kaseke toimus progerongi päev

Täna toimus Valga lasteaias Kaseke progerongi päev, kus kaks Kasekese töötajat koolitasid teisi valla lasteaiaõpetajaid. Teemaks oli progerongide kasulikkus laste arengus.

Progerongi päeval tutvuti uue LEGO Education Coding Express komplektiga – programmeerimise ABC-d õpetava raudteekomplektiga, mis on mõeldud eelkõige 3-5aastastele lastele. Coding Expressi komplekti tuumaks on LEGO DUPLO klotsid ning mootori ja värvianduriga progerong. Lastel on võimalik ehitada väikestes tiimides valmis rong ning rongirada. Komplekti kuuluvad ka eri värvi aktiivklotsid, mis äratavad mängu ellu. Need aitavad lülitada sisse ja välja näiteks rongi tulesid ning muudavad rongi suunda.

Enne kui lapsed saavad rajale põnevaid ehitisi juurde luua peavad nad aga mõtlema rongile ning sellele, mida teeb rong esimesena. Mõttekäik on seega sarnane päris programmeerija mõttekäigule. Enne töö alustamist tuleb välja mõelda, kuidas programm peab käituma ja, millist funktsiooni täitma. Komplekti õpiväärtustesse kuuluvadki käsujada loomine, tsüklite määramine ning näiteks tingimuslaused.

Meeskonnamängu käigus õpivad lapsed koostöö olulisust ja robootika põhimõtteid. Lisaks aitab suurte klotsidega mängimine arendada lapse motoorikat ja õpivõimet. Erinevaid harjutusi said läbi teha ka õpetajad ise.

Lasteaed Kaseke õpetaja Erelin Tumanov ja õppealajuhataja Maarja Viks läbisid maikuus Coding Express koolituse ning on komplekti katsetanud juba ka oma lasteaias. „Näha on, et lastele tohutult meeldib ehitada ning rongi juhtida ja see pakub neile palju rõõmu. Esimene samm ongi lastes huvi tekitamine ja siis tuleb õppimine juba iseenesest mängu käigus," rääkis õppealajuhataja Maarja Viks.