UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Väärikate Ülikoolis räägiti ilmast

Tänases Väärikate Ülikooli loengus, mis jäi ühtlasi selle aasta viimaseks, rääkis ilmateenistuse sünoptik Ele Pedassaar väärikatega ilmast, meteoroloogiast ning tormidest.

Ele Pedassaar alustas loengut isemoodi, kuna tegu on muusikalembelise naisega. Kõigepealt mängis ta enda sõnul meeleolumuusikaks klaverit ning loengu avas hoopiski ukulele saatel esitatud ilma teemalise lauluga.

Pedassaar on Eesti Ilmateenistuse sünoptik ning on sel alal töötanud juba 15 aastat. „Öeldakse, et sa pead ilmaga tegelema vähemalt viis aastat enne, kui üldse hakkad asjadele pihta saama. Kuna meil on neli aastaaega, siis see tajumine ja üldpildi nägemine võtabki natuke aega. Sünoptik on ju tegelikult see, kes vahendab ilma tegijaid. Meteoroloogia juurde sattusin ma üsna juhuslikult. Ma ei saanud Tartu Ülikooli täpselt seda õppima sisse, mida ma tahtsin ja otsustasin siis minna aastaks Eesti Mereakadeemiasse, aga aasta pärast oli meil juba väga tore seltskond ning mulle hakkas meteoroloogia väga meeldima ja siis ma sinna jäingi," rääkis Ele Pedassaar.

Pedassaar rääkis väärikatele veel ilmaga seotud erinevatest mõistetest ning näiteks sellest, kuidas antakse tormihoiatusi.