UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga Gümnaasiumi 101. sünnipäeva puhul paigutati kooli seina sisse ajakapsel

Täna tähistati Valga Gümnaasiumis kooli 101. sünnipäeva, mille raames paigutati kooli esimese korruse seina sisse ka ajakapsel. Lisaks tunnustati aktusel möödunud aasta silmapaistvamaid õpilasi ning õpetajaid.

101. sünnipäev on Valga Gümnaasiumi direktori Andrus Murumaa sõnul märgilise tähendusega. „Täna me teeme ajalugu mitmel põhjusel. Me oleme viimastel aastatel kasvanud suuremaks, meie hääl on kandvam ja ma arvan, et Valga Gümnaasiumi sõnum nii Eestis kui ka terves maailmas saab olla sedavõrd suurem," rääkis direktor oma avakõnes.

Tänase piduliku aktuse suurhetkeks oli aga ajakapsli paigutamine Valga Gümnaasiumi seina sisse, mis on ka kooli ajakapsli algupärane asukoht. Kooli ajakapsel sai alguse 1969. aastal, mil tähistati kooli 50. sünnipäeva. Toona pandi ajakapslisse tervitussõnad ja kooli kõikide õpilaste ning õpetajate nimed. Lisaks kooli juubeli kutse, kooli märk ning ajaleht Kommunist. 1994. aasta juubeli ajal kanti ette läkitus ja pandi omaltpoolt kapslisse lisa. 2010. aastal läks Kungla 16 koolimaja remonti. Kolimise käigus ilmus garderoobi põranda alt välja eelmainitud ajakapsel, mille kool ka kolides kaasa võttis. 2019. aastal kooli 100. juubeli lävel uuriti kapsli sisu ning selgus, et ajakapsli esmane asukoht on Valga valge maja esimese korruse seina sees. 2019. aasta detsembris avati Valga Gümnaasiumis sein ning leiti ajakapsli esmane asukoht, kus seisis info selle kohta, miks ja millal viidi ajakapsel Kungla 16 koolimajja.

Täna lisati ajakapsli vanale sisule juurde ka Valga Gümnaasiumi poolt midagi uut. „Täna on tõesti tähtis päev. Kui te nüüd mõtlete sellele, et järgmine kord kui seda kapslit avatakse on aasta 2039. See on kahekümne aasta pärast. Lisan ajakapslisse lisaks varasemale sisule, mis ka ette loeti, meie poolt sisu juurde ja paigutame selle siis üheskoos õpilasesinduse presidendi ning õpetajate esindajaga kooli seina sisse," rääkis Murumaa.

Metallist raamatukujulisse kapslisse lisas Valga Gümnaasiumi direktor värske Lõuna-Eesti Postimehe ning ümbrikuga jutu, mis ette loeti ajakapsli ajaloost. Veel talletati kapslisse mälupulk, millel on lõviosa gümnaasiumi möödunud aasta juubelitegevustest. Lisaks eelnevale paigutati kapslisse juubeliaasta vilistlaste kokkutuleku käepael, kooli märk, pastakas ning hetkel käibel oleva raha mündid.

Valga Gümnaasiumi sünnipäeva raames tunnustati ka kooli silmapaistvamaid õpilasi ning õpetajaid. Igas kategoorias tunnustati ühte õpilast ning ühte õpetajat. Tiitlid anti välja aasta aktivistidele, aasta eeskujudele, aasta sädeinimestele, aasta sõpradele ning aasta kooli esindajatele.