UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Erinevaid toiminguid saab kiirelt ja mugavalt teha ka e-keskkonna vahendusel

Juba ligemale aasta on Valga Vallavalitsuse veebilehel töös olnud mugav e-keskkond, mis on teinud avalikud teenused vallaelanikele senisest kättesaadavamaks ja mis  praeguses olukorras on osutunud hädavajalikuks. ID-kaardiga või  sisse logides saab süsteemis vallale dokumente esitada paarikümneks eri toiminguks.

Järgnevalt veidi juhatust neile vallaelanikele, kellel ei ole olnud seni vajadust või juhust uut teenust kasutada:

E-teenusesse saab siseneda Valga valla kodulehel www.valga.ee valides parempoolsest menüüst „Esita taotlus" ning logida seejärel ID-kaardi või Mobiil ID-ga sisse iseteeninduskeskkonda. Keskkonnas saab elektrooniliselt taotleda toetust kultuuri- ja kogukonnaprojektidele, mittetulundusühenduste tegevustoetust, kolme- ja enamalapselise pere koolitoetust, ranitsatoetust, matusetoetust, lapse sünnitoetust, täiendavat sotsiaaltoetust ja mitmeid muid õigusi ja toetusi ning edastada dokumente.

Taotluse koostamisel tuleb sammhaaval täita süsteemis küsitud väljade sisu ning lõpuks lisada digitaalne allkiri. Seejärel genereeritakse taotlus allkirjastatud PDF-dokumendina, mille saate vajadusel ka enda arvutisse alla laadida. Süsteem suunab taotluse antud valdkonnaga tegelevale ametnikule ning taotleja e-postile tuleb teavitus taotluse vastuvõtmise kohta. Samuti on kodulehelt leitav haridusvaldkonna infosüsteem ARNO.

Ekraanipilt keskkonnas on kohandatav ka vaegnägija vajadustele.