UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Valga kultuurikeskuses tervitati kõige väiksemaid vallaelanikke

Foto: Anastasija Kikkas

Pühapäeval oli meil suur rõõm tervitada meie kõige pisemaid vallakodanikke. Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses toimunud pidulikul sündmusel anti tarditsiooni kohaselt  värsketele lapsevanematele üle hõbelusikas.

Valga valla vapiga hõbelusikad ja raamatud „Pisike Puu" ja „Krutskiline tita" said 1. oktoobrist 2019 kuni 31. juulini 2020 sündinud Valga valla lapsed. Selle ajavahemiku jooksul sündis Valga valda 117 last, 63 poissi ja 54 tüdrukut, neist 3 paari kaksikuid. Kuna pisikesi vallaelanikke oli palju ja mitmedki neist kõndisid juba omal jalal, toimus üritus kahes jaos ning erinevatel kellaaegadel.

Lastele ja nende vanematele andis meene üle vallavanem Ester Karuse, kes oma sõnavõtus avaldas heameelt selle üle, et nii palju noori peresid on rajanud oma kodu Valga valda ja otsustanud lapsi kasvatada just siin: „Iga uue inimese sünd suureks rõõmuks kogu vallale. Sest milline oleks Valga valla tulevik ilma uute ilmakodaniketa?"

Vallavanem kinnitas, et valla lasteaiad ja koolid on heal tasemel ning valmis vastu võtma uusi lapsi, kui selleks on õige aeg. „Omalt poolt teeme vallavalitsuses kõik võimaliku, et luua teile ning teie lastele veelgi turvalisem koht, kus elada ja lastel kasvada. Ikka selleks, et Valga vallas oleks veel mugavam ja parem elada, õppida ja töötada," ütles Ester Karuse. Vallavanem soovis värsketele lapsevanematele palju rõõmu, aga ka palju jaksu ja kannatlikkust laste kasvamise ja kasvatamise põneval teekonnal.

Lapsi ja nende vanemaid tervitasid Kasekese lasteaia lapsed ja samuti MTÜ Liivimaa keskuse laululapsed. Kingituste üleandmise järel toimus kultuurikeskuse galeriis ühine koosviibimine ja ootas tordilaud.