UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Kultuurikeskus värvub enneaegsete laste toetuseks sirelilillaks

Foto: Anastasija Kikkas

Teisipäeval, 17. novembril tähistati üle maailma rohkem kui 60 riigis enneaegselt sündinute päeva. Enneaegselt sündinute tunnusvärv on sirelililla ning oma toetuse väljendamiseks värvub Valga Kultuuri- ja Huvialakeskus kogu novembrikuu vältel sirelilillaks.

Üheks kõige populaarsemaks teavituse ja toetuse avaldamise viisiks on sirelililla värvuse kasutamine oma hoone või muu objekti valgustamisel. Miks just sirelililla? Sest sirelililla värv on enneaegse sünni sümbol, tähistades õrnust ning erakordsust. Õrnad on need pisikesed lapsed, kes on otsustanud siia maailma tulla varem ja nende elujõud ning kangelaslikkus on erakordsed.

Aktsiooni eesmärk on teavitada ühiskonda enneaegse sünnituse ja sünniga seotud teemadest, sest igal aastal sünnib maailmas enne oodatud aega 15 miljonit last ehk rohkem kui üks kümnest beebist on enneaegne. Eestis sünnib igal aastal ligikaudu 800 enneaegset last.

2020 aasta enneaegse sünni ülemaailmne moto on: „Üheskoos liiga vara sündinud beebide eest – hoolitseme tuleviku eest."💜

Enneaegselt sündinud laps ja tema lähedaste heaolu on väga olulised. MTÜ Enneaegsed Lapsed aitab jagada usku ja lootust, et iga päev ja hetk viivad sammukese parema maailma suunas. Ka Sinul on võimalik anda oma panus nende lihtsate, aga nii oluliste püüdluste elluviimisel. Vaata: https://enneaegsedlapsed.ee/annetused/