UUDISED JA TEATED

« Tagasi

Muuseumiöö „Öös on pidu“

19. mail toimub taas üle-eestiline muuseumiöö „Öös on pidu", mille raames korraldab Valga muuseum traditsioonilise päevase bussiekskursiooni. Õhtul ootab kõiki peoteemast kantud põhikava.

Muuseumiöö korraldusmeeskonna sõnul on muuseumiöö teema kantud sellest, et Eesti riik tähistab sel aastal oma 100. aastapäeva. Valga Muuseum kutsub kõiki huvilisi EV100le pühendatud Säde Aiapeo raames osalema muuseumiöö nädalal peoteemalistes töötubades, erinevates tegevustes Valga Muuseumis 19. mai õhtul ning bussiekskursioonile. 

Bussireisil uuritakse, kuidas on läbi aegade Valgamaa mõisate ja lossi parkides pidusid peetud, milliseid riideid kanti umbes 100 aastat tagasi ja mida söödi? Näha saab  uhket arhitektuuripärandit ja losside ning mõisate parke, kuulda legende ja tutvuda Valgamaa ajalooga. Ekskursioonil on huvilisi lahkesti vastu võtmas Kaagjärve, Karula, Pikajärve mõis (Cantervilla loss), Sangaste loss ja Hummuli mõis. Ekskursioon toimub 19. mail 2018 algusega kell 10.00 Valga Muuseumi tagusest parklast ja orienteeruva lõpuga kell 16.00. 

Muuseumiöö jätkub Valga Muuseumis ja muuseumi taga asuval platsil põhikavaga, mille haripunktiks on videolaulupidu EV100 auks. Ootame kõiki osalema ja kaasa laulma esimese ärkamisaja, laulva revolutsiooni ja kaasaja isamaalisi laule!