« Tagasi

Valgas tähistati vabariigi sünnipäeva

Valgas tähistati vabariigi sünnipäeva

 

24. veebruaril toimus Valga linnas perepäev "Piirilinn pidutseb: Eesti Vabariik 106". Sündmus tõi kokku kohaliku kogukonna ja pakkus mitmekesist meelelahutust kogu perele.

Perepäeva hommikul toimusid mälestustseremooniad Lüllemäe ja Valga Vabadussõja ausammaste juures. Valga valla nimel asetas pärjad vallavanem Monika Rogenbaum.

Valga sõjamuuseumi õuel oli külastajatel võimalus osa saada jõustruktuuride ja organisatsioonide tutvustustest ning erinevatest õpitubadest. Esmakordselt oli võimalik näha muuseumi hoovis liikursuurtükki K9 „Kõu". Sündmusel avati lausa mitu näitust: „Kaks aastat Ukraina sõda", „Eesti korrakaitse läbi ajaloo", „Valga pritsumeeste ajalugu" ja „Eesti Punase Risti ajalugu". Muuseas, Eesti Vabariigi iseseisvuspäeval tähistas ka Eesti Punane Rist oma tegevuse 105. aastapäeva. Perepäeva sõjamuuseumis juhtis alati suurepärane Karl Kirt.

Ramsi veski juurde kogunenud külalistele andsid head soovid üle vallavolikogu esimees Lauri Drubinš ja vallavanem Monika Rogenbaum.

Ramsi veski juures esitatud programm oli kirev. See sisaldas mitmeid esinejaid, sealhulgas rahvatantsurühmi Sikutajad ja Piiripealsed, stuudiot Joy, samuti mustkunstniku Valdemars Weissi trikke ning Lenna akustilist triot. Lastele olid korraldatud põnevad mängud Lotte ja Bruno juhendamisel. Päeva juhtis võrratu Raiko Allik.

Lisaks oli veski juures võimalus osaleda Valga avatud noortekeskuse korraldatud matkamängus, meisterdada rinnamärke koos MTÜ Võtmehoidjaga, panna end proovile mängudes koos Valga keskraamatukoguga ning nautida sauna ja talisuplust koos MTÜ Saunaministeeriumiga. Teed ja kringlit jagasid lahkesti LC Valga Säde naised.