« Tagasi

Kinnistu Kungla tn 36, Valga linn (endine Pääsukese lasteaed) sai uue omaniku

Kinnistu Kungla tn 36, Valga linn (endine Pääsukese lasteaed) sai uue omaniku

2023. aastal jagati Kungla tn 36  krunt ja moodustati kolm eraldi kinnistut: Kungla tn 36, millel asub lasteaiahoone suletud  netopinnaga 2573  m² ning  Petseri tn 7 ja Petseri  tn 7a hoonestamata kinnistud. Kõik nimetatud kinnistud otsustati müüa enampakkumisel.

Möödunud nädalal vormistati notariaalselt ostu-müügitehing aadressil Kungla tn 36, Valga linn, mis tähendab, et endise Pääsukese lasteaia ala pindalaga on 6289 m² on saanud uue omaniku. Kinnistu müüdi lõpphinnaga 150 000 eurot osaühingule Ardis Konsultatsioonid. Kungla tn 36 müüdi lisatingimustega, st ostja on kohustatud viie aasta jooksul saama kinnistul paikneva hoone ehitusloa ning seitsme aasta jooksul saama hoone kasutusloa.

Kungla tn 36 kinnistule lubab vallavalitsus kavandada korterelamu(d). Samas on kaalutav ka muu tegevusega seotud hoonete kasutus, mis on suunatud eelkõige piirkonna elanike teenindamiseks, näiteks äri- ja teenindusettevõtete hooned, kultuuri-ja spordiasutuste hooned või hooned  väiketootmise  tarbeks. Uus funktsioon peab sobima olemasolevasse elukeskkonda.

Petseri tn 7 ja Petseri tn 7a said samuti enampakkumisel müüdud. Kinnistute pindala on vastavalt 1661 m2 ja 1663 m2. Petseri tn 7 ja Petseri tn 7a müüdi kumbki lõpphinnaga 11 600 eurot mittetulundusühingule Valgamaa Tugikeskus.

Soovime edu arendajatele!