Uues kuues toimunud Valga Valka City Runil võidutsesid Karel Hussar ja Liis-Grete Arro

MTÜ Triatloniakadeemia

PRESSITEADE

22.04.2024

Pühapäeval, 21. aprillil toimus Valga Valka City Run, mille korraldamise võttis sellel aastal esmakordselt üle MTÜ Triatloniakadeemia tiim.

Pogrammis olid nii lastejooksud kui ka 5km ning 10km distants. 5km võidutsesid nii meeste kui ka naiste arvestuses meie lõunanaabrid lätlased. Meeste arvestuses oli parim Emils Stiprais ajaga 00:16:08 ning naistest Agate Caune (00:16:11). Teise koha said Arnis Ozolins (00:16:30) ja Marta Luize Petersone (00:18:39) ning neile järgnesid Agnis Stulpinskis ajaga 00:16:57 ning ainuke esikolmikusse pääsenud eestlane Kadri Veske (00:19:43).

10km kindlustasid poodiumikohad eestlased. Meestest võitis jooksumees Karel Hussar ajaga 00:31:23 ja naiste arvestuses Liis-Grete Arro tulemusega 00:36:12. Hussar sõnas peale võistlust, et rada oli pisut nõudlik, kuid huvitav: "Oleks tahtnud saada paremat aega, kuid üksi tuulistes oludes läks teine pool keerulisemaks." Vaatamata sellele jäi Hussar esikohaga rahule: "Võiduga tuleb ikka rahule jääda," sõnas ta.

Liis-Grete lootis samuti paremat aega, kuid arvestades nõudlikku rada ning seda, et jooksis üksi jäi ta siiski tulemusega rahule: „Suutsin hästi pingutada ja olenemata suurest kõikumisest kilomeetrite lõikes, on lõpu aeg korralik."

Nii Liis-Grete kui ka Karel loodavad alanud jooksuhooajal teha häid tulemusi. Kare plaanib teha võibolla debüüdi maratonil ning Liis-Grete võistluskalendrist leiab lisaks jooksuvõistlustele ka triatlone.

10km saavutas meestest teise koha Bert Tippi ajaga 00:34:16 ning kolmanda Siim Hansmann (00:37:35). Naistest oli teine Kaisa Kukk (00:38:41) ning pronksi teenis Helena Peik ajaga 00:42:16.

Korraldustiim jäi võistlusega rahule

Triatloniakadeemia juhatuse liige Margus Lepik sõnas peale võistlust, et meeskond jäi sündmusega igati rahule: "Osalejate tagasiside on väga positiivne nii rajavaliku kui kogu korralduse kohta. Samuti ületas osalejate arv esialgsed ootused, ka laupäevast perepäeva külastas oodatust enam inimesi. Osalejad lahkusid sõnadega et tegemist on ühe paremini korraldatud jooksuüritusega ja paluti kindlasti tulevikus jätkata."

Kõigi nelja distantsi peale osales kokku üle 600 võistleja ning lisaenergiat andis sündmusele Utilitas. Triatloniakadeemia järgmine võistlus toimub Järva-Jaanis, kus avatakse triatlonihooaeg. Jooksuvõistlust korraldatakse taas septembris, kui toimub 42.Viking Window Paide-Türi rahvajooks.

Täpsem Triatloniakadeemia kalender on leitav triatloniakadeemia.ee.

Fotod: Gertrud Alatare