« Tagasi

Pühapäeval, 28. novembril, kuulutati Valgas välja jõuluooteaeg

28. novembril 2021 algas advendiaeg. Valga vallas süüdati sellel puhul mitmel pool advendituled.

Kuuse okstel küünlalõõm

nagu väike ingel,

jõulunukrus, jõulurõõm

ühte aegu hingel.

Ühtaegu kurb ja hea

keset valguslaike...

täna ise ka ei tea,

oled suur või väike...

Tahaks nutta väheke

jõuluhardal meelel,

piparkoogitäheke

tasa sulab keelel.

Nende Leelo Tungla luuleridadega alustas vallavanem Monika Rogenbaum oma pöördumist keskväljakule kogunenud rahvale. „Advendiajal ootavad meid uksed avali valgustatud pühakojad. Jõudu annavad ja rõõmu kuulutavad lootusrikkad sõnumid. Pimedat talveaega aitab taluda rõõmus, helge ja valge ootusrikas jõulutunne. Jõulud on andmise ja märkamise aeg, hoolimise ja hoolitsemise aeg. Keegi ei peaks olema üksi, keegi ei peaks olema õnnetu. See on aeg, mil parim osa meist saab esile. See on aeg, mil muinasjutt saab tõeluseks, mil hea võidab kurja. Head helget ja valget jõuluootust teile, armsad Valga valla inimesed, ja jõulumaagiat südamesse!", soovis vallavanem.

Seejärel süttisid jõulukuusel tuled ja rõõmus tants läks lahti lava peal ja samuti keskväljakul kuuse juures.

Valga Jaani kiriku trepil lugesid õpetaja Margus Suvi ja Valka Lugaži kiriku õpetaja Andris Reiters pühakirja mõtteid ja kuulutasid mõlemas keeles välja jõulurahu. Sellele järgnes orelipooltund Läti muusikutega, esinesid Armands&Lāsma.

Eile süttisid jõulutuled ka Lüllemäe teeninduskeskuse ees ning Hargla Maakultuurimaja juures. Tsirguliinas süüdatakse jõulutuled esmaspäeva õhtul.

Ilusat esimest adventi ning rahulikku jõuluooteaega kõigisse kodudesse!