« Tagasi

Valgamaa pidulikul tänuüritusel tunnustati tublimaid

14. jaanuaril 2022 toimus Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses tänuüritus „Valgamaa tänab", kus tunnustati Valgamaal tegutsevaid inimesi, ettevõtteid, mittetulundusühinguid, sihtasutusi, vabatahtlikke ja eraannetajaid, kelle tegevus ja isiklik eeskuju on möödunud aastal mõjutanud kohalikku ja maakondlikku arengut ning kes on andnud olulise panuse kodanikuühiskonna aktiviseerumisele ja edendamisele. Selliseid tegusaid inimesi leidub rohkesti ka Valga vallas ja mitmed neist said meeles peetud, tunnustatud ja tänatud.

Valga vallavanem Monika Rogenbaum meenutas tervituskõnes Valgamaa tänuürituste traditsiooni, mida tuleks üheskoos edasi hoida, kuna selle kaudu saame väärtustada maakonna tublide inimeste tegemisi. „Aitäh teile pühendumise ja rõõmupakkuvate tulemuste eest ning selle eest, et Valga maakonda hoiate ja väärikalt esindate," ütles vallavanem kõigile ilusat õhtut soovides.

Üks kahest Valgamaa aasta noortesõbrast on Olver Kaljuvee, kes asutas 2017. aastal koos Brendon Paidraga korvpalliklubi, et noortele pakkuda kvaliteetseid ja põnevaid treeningvõimalusi. „Tema treeningud pole kunagi lihtsalt sportimine, vaid olulisel kohal on ka väärtused, mida noored Olveri suhtumisest ja suhtlemisest kaasa võtavad", märgiti ära tunnustuses.

Aasta vabatahtlik Keteri Saan on andnud suure panuse selle aasta noorkotkaste ja kodutütarde suurlaagri SPEKTER õnnestumisele ja läbiviimisele Valgamaal.

Kokku said õhtu jooksul tänumeene nii 20 individuaalselt kui ka võistkondlikult edukat sportlast - noorte vanuseklassidest kuni seeniorite vanuseklassideni. Lisaks tunnustati Valgamaa spordiperekonda, sportlikku valda, multifunktsionaalset spordikeskust ja Valgamaa sporditoetajat 2021.

Valga valla esindajaist olid parimad järgmised noored sportlased:

Kristella Tiri, kergejõustik - edukaim sporditüdruk U14 vanuseklassis (SK Maret-Sport).

Chris-Marcus Krahv, orienteerumine/suusaorienteerumine - Valgamaa edukaim spordipoiss U16 vanuseklassis (SK Otepää).

Carmen Rääk, kergejõustik - Valgamaa edukaim neidude U18 vanuseklassis (SK Maret-Sport).

Valgamaa edukaim sportlane nii meeste kui ka parasportlaste klassis on Tanel Visnap, kes koos treeneri Raimond Lutsuga „sepitsesid" MM tiitlid nii 100 kui 200 meetri jooksus, lisaks veel võitis Visnap pronksmedali kaugushüppes. SK Maret-Sporti esindav Raimond Luts aga kuulutati aasta edukaimaks treeneriks.

Valgamaa edukaim sportlane naiste klassis oli jalgrattakrossis suuri saavutusi näidanud Tokio olümpialane Janika Lõiv (SK Beavers).

Edukaima seenioride võistkonnna tiitel kuulus võistkonnale Valgamaa SVS petanque TRIO 55+ , koosseisus Uudo Blaasen, Robert Schmidt, Tõnu Sõrmus.

Valga vallas on samuti Valgamaa edukaim neidude võistkond – SK Maret Sport , tüdrukute U18 3x800m teatejooksu võistkond (Carmen Rääk, Elis Marie Eglit, Annabel Kaas) ja edukaim noormeeste võistkond – SK Maret-Sport poiste U18 3x800m teatejooksu võistkond (Markko Gerassimov, Mark Azarevitš, Taivo Muusikus).

2021.a. eduka tegutsemise eest tunnustati aasta noortetreenerit, kelleks oli Anneli Taul, kergejõustik, SK Maret-Sport, Valga vald.

Olümpiakomitee tunnustuskiri anti üle Valgamaa edukaimale spordiperekonnale, kelleks on perekond Peterson Valga vallast: Ester, Margret, Mark, Einar.

Suurim spordi toetaja on AS Atria Eesti (kaubamärk Maks&Moorits) ja Valgamaa kõige sportlikumaks vallaks osutus Valga vald.

Eelmisel, 2021. aastal, teenisid rahvatervise ja siseturvalisuse valdkonda panustamise eest Valgamaal tunnustust:

Monika Rogenbaum - pikaajalise ja katkematu panuse eest kohaliku elu turvalisemaks muutmisel.

Marek Käis - aktiivse kogukonna ohutuma elu eest seismisel ja kogukonna turvalisuse loomisel ja hoidmisel

Jaana Kala - Valga Vallavalitsuse juhtiv lastekaitsespetsialist juba üle kolme aasta, kes oma rahumeelse loomusega on ta aidanud peredel väga keerulistest olukordadest välja tulla.

Kõige lõpuks jagati välja Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupi tunnustused. „Tunnuspreemia saaja panustab oma aega ja energiat kogukonnaprojekti Kotus heaks, ta on Valgamaa ühe tähtsündmuse „Uma üülaat" peakorraldaja" - tunnuspreemia saaja ja uuenduslike ideede ellukutsujaks oli Rasmus Onkel.

Samuti pälvis tunnuspreemia, kiiresti kohanev tantsujuht Maria Sikk.

Aastapreemia lootustandev noor laureaat  Chris Markus Krahv on andekas sportlane, kes tunneb ennast kõige paremini suusarajal, kuulub noorte teatesõidu võistkonda ja on kõige säravamad kohad on saavutanud suusaorienteerumises tavarajal.

Aastapreemia laureaadiks kultuuri valdkonnas oli traditsiooniliste puukäsitöö võtete hoidja Andres Rattasepp, kes on toonud kogukonna kultuuriellu palju uudsust ja atraktiivsust (auhinna võttis vastu tema äi Ülo Haljasorg).

Spordi valdkonnas said aastapreemia näol veelkord pärjatud Raimond Luts ja Janika Lõiv. Kultuuripärli austava nimetuse pälvis Tanel Visnap.

Tänuõhtu korraldas SA Valgamaa Arenguagentuur koos partnerite, MTÜ Valgamaa noorsootöökeskuse Tankla, Valgamaa Spordiliidu ning Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ekspertgrupiga.

Meeleoluka õhtu juht oli Pipi ja muusikalise osa võttis enda kanda noor artist Andreas Pall.

Õnnitleme Valgamaa igas vanuses tublisid ja tegusaid inimesi!