Sündmused

 

DETSEMBER

NB! Hea külastaja, palun kanna üritustel maski! 

1. detsembril kell 16 Valga Muuseumis näituse "Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini" avamine ja kuraatorituur, mille viib läbi teoloog Vallo Ehasalu. Näitusel esitletakse üht Valga vaieldamatumaid haruldusi, Jaani kiriku mälestist, 18. sajandi trüki- ja köitekunsti harvaesinevat näidet Cristoph Matthäi trükikoja toodangust.

3. detsembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas muinasjututorni jututund algklasside õpilastele (vene keeles).

4. detsembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamisring algklasside õpilastele.

4. detsembril kell 19 Hargla Maakultuurimajas Hargla Maakultuurimaja näitering etendusega "Hää saun lahendab kõik mured". Rohkem infot leiab siit: https://kotus.ee/sundmus/haa-saun-lahendab-koik-mured-hargla-maakultuurimaja-naitering-2/. Pilet – annetus vabal valikul.

5. detsembril kell 18 Hargla Maakultuurimajas Hargla Maakultuurimaja näitering etendusega "Hää saun lahendab kõik mured". Rohkem infot leiab siit: https://kotus.ee/sundmus/haa-saun-lahendab-koik-mured-hargla-maakultuurimaja-naitering-2/. Pilet – annetus vabal valikul.

EDASI LÜKATUD 2021 AASTASSE! 5. detsembril kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses stuudio JOY juubelikontsert „Stuudio JOY ja sõbrad". Pilet 7€.

6. detsembril kell 13 Koikküla raamatukogus tervisliku toitumise koolitus.

6. detsembril kell 13 Valga rahvamatk. Valga rahvamatkad toimuvad juba 20. hooaega novembrist 2020 kuni aprillini 2021 iga kuu esimesel pühapäeval. Matka start on Valga spordihalli eest. Kõigile osalejatele pärast matka soe supp ja tee! Vaata lisaks: https://www.valgasport.ee/uritused/sundmused/kalender/2020-12-06/valga-rahvamatk-1/

JÄÄB ÄRA! 7. detsembril kell 11 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Viljandi Laste- ja Noorteteater REKY jõulumuinasjutt „Nuusikhiirte jõulud". Muinasjutulise jõululavastuse idee autor on kuueaastane Krete Paldra. Armas lugu sellest, millisena kujutab hiirekeste jõule ette väike tüdruk. Loo peategelasteks on hiirepere, kus pisike hiirepreili hirmsasti päkapikke ja jõule ootab. Loomulikult on jõululoos oma osa ka päkapikul, ulakal rotipoisil ja hamster Hamsul. Osades: Krete Paldra, Kadri Paldra, Tauno Paulus, Margus Christopher Kalda, Triinu Paabut või Liisa Ojaviir. Pilet 9€. Osta pilet: Piletimaailm.

10. detsembril kell 19 Tsirguliina Rahvamajas kinoõhtu.

11. detsembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas muinasjututorni jututund algklasside õpilastele.

JÄÄB ÄRA! 11. detsembril  kell 16 Hargla Maakultuurimajas eakate jõulupidu.

12.-27. detsembril saab Valgas ja Valkas osaleda mobiiltelefoniga orienteerumisseiklusel ning kaksiklinnadega uuesti tutvust teha. Interreg Eesti-Läti programm ja "Tūrists savā pilsētā" ("Turist oma kodulinnas") kutsuvad osalema Roadgames rakenduse abil ette valmistatud mängus "walk VVALK".

Olenemata tulemusest, on igal mängus osalejal võimalus saada Euroopa koostööpäeva üllatusauhind Valga külastuskeskusest, Valga SELVERist (Eestis), Valka turismi- ja infobüroost või Virši Valka tanklast (Lätis).

Rohkem infot mängu kohta leiab Eesti-Läti programmi Facebooki lehelt (ka läti ja inglise keeles).

VIRTUAALNE III ADVENDI KONTSERT 13. detsembril kell 12. Esinevad Valga Muusikakooli õpilased ja õpetajad. Kontserdilink nähtav Valga valla, muusikakooli ning kultuuri- ja huvialakeskuse kodulehel.

EDASI LÜKATUD 2021 AASTASSE! 13. detsembril kell 13 Karula Maarja kirikus kontsert, Virgo Veldi saksofonil ja Tiina Kärblane akordionil. Sissepääs annetusena Karula kiriku toetuseks.

15. detsembril kell 11.15 Tsirguliina Rahvamajas lavastus  "Piip ja Tuut Piparköögis".

15. detsembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses advendikontsert HEDVIG HANSON "Valguse poole". Tundeline lauljatar Hedvig Hanson esitab teisel advendil omaloomingulisi ja eesti autorite talviseid laule ning mõtiskleb jõulude eel elulistel teemadel. Oma maheda häälega paitab ta kuulajate hingekeeli ning saates ise end klaveril loob sooja atmosfääri sellel valguse poole püüdleval ajal. Piletid müügil kultuurikeskuse kassas 5€/8€.

EDASI LÜKATUD! 16. detsembril kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kultuuri- ja huvialakeskuse huviringide talvekontsert.

17. detsembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas muinasjututorni jututund algklasside õpilastele (vene keeles).

EDASI LÜKATUD 2021 AASTASSE! 17. detsembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Jaan Tätte ja Mari Jürjensi kontsert. 

18. detsembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamisring algklasside õpilastele.

19. detsembril kell 10-14 Sõpruse/Raiņa tänav, Valga-Valka keskväljak - Valga/Valka piiriäärne jõuluturg. Muusikalised etteasted ja erinevad tegevused! Külla tulevad kahe riigi jõuluvanad! Jõuluturule oodatakse müüma käsitöömeistreid, mee- ja erinevate toiduainete müüjaid ning teisi huvitava omatoodangu kauplejaid. Kauplemissoovist anna teada 14. detsembrini telefonil +371 766 9970 või + 372 5332 7622. NB! Läti poolel piiriäärset jõuluturgu EI TOIMU! 

JÄÄB ÄRA! 19. detsembril kell 19 Hargla Maakultuurimajas jõulupidu koos ansambliga POLERO.

JÄÄB ÄRA! 19. detsembril kell 20 Õru Kultuurikeskuse aastalõpupidu ansambliga PS Troika.

20. detsembril kell 12 Sooru-Valga kergliiklusteel lume ja raja olemasolul suusavõistlused (KL). Start Paju mälestussamba vastas.

JÄÄB ÄRA! 20. detsembril kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses IV advendi kontsert, esineb Piirilinna Bigbänd.

21. detsembril kell 16 Valga Muuseumis loeng „Piibel ja jõulud". Lektor Margus Suvi. Registreerimine tel 7668868 või priit@valgamuuseum.ee kuni 18. detsembrini.

21. detsembril kell 16 Lüllemäe Kultuurimajas LendTeatri etendus „Jõuluvana kott" (reserveeritud Lüllemäe Põhikooli lasteaiale).

22. detsembril kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripäev. Doonoriverd vajatakse iga päev ja iga annetatud veredoos päästab kellegi elu.

24. detsembril kell 14 Laatre Laurentsiuse kirikus jõuluõhtu jumalateenistus.

24. detsember kell 14 Valga Jaani kirikus jõuluõhtu liturgiline jumalateenistus.

24. detsembril kell 16 Valga Jaani kirikus jõuluõhtu liturgiline jumalateenistus, laulab segakoor Rõõm.

24. detsembril kell 17 Hargla kirikus jõuluõhtu sõnajumalateenistus.

24. detsembril kell 17 Karula Maarja kiriku ees pargis valgusteenistus küünaldega. 

24. detsember kell 23.30 Hargla kirikus jõuluöö vigiilia.

25. detsember kell 11 Karula Maarja kirikus I jõulupüha armulauaga jumalateenistus.

25. detsember kell 12 Valga Jaani kirikus jõulupüha jumalateenistus ja leeripüha armulauaga, laulab Valga Kammerkoor.

25. detsembril kell 14.30 Hargla kirikus jõulupüha jumalateenistus armulauaga.

26. detsember kell 14.30 Hargla kirikus teise jõulupüha (tehvanipäeva) palvus.

JÄÄB ÄRA! 29. detsembril kell 20 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses aastalõpupidu koos Getter Jaani ja ansambliga POSS.

31. detsember kell 14 Laatre Laurentsiuse kirik vana-aastaõhtu jumalateenistus.

31. detsember kell 16 Valga Jaani kirikus vana-aastaõhtu jumalateenistus.

31. detsembril kell 17 Hargla kirikus sõnajumalateenistus.

31. detsember kell 17 Karula Maarja kirikus vana-aastaõhtu jumalateenistus armulauaga.

31. detsembril kell 23.30 Hargla kirikus uusaastaöö vigiilia.

31. detsembril kell 23.45 Tsirguliina jõulukuuse juures aastavahetuse üritus.

 

NÄITUSED

 

1. – 9. detsember Valga Muuseumis näitus "Pühakiri – käsikirjast emakeelse Piiblini". Näitusel esitletakse üht Valga vaieldamatut haruldust, Jaani kiriku mälestist, 18. sajandi trüki- ja köitekunsti harvaesinevat näidet Cristoph Matthäi trükikoja toodangust.

3.oktoober - 31. detsember Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Riho Toomra näitus "Niidist kunstini". 1963. aastal Rakveres sündinud Riho Toomra sai kudumispisiku teismelisena oma vanaemalt. Näitusel eksponeeritavad Riho Toomra kunstkudumid on valminud Herbert Richard Nieblingi poolt loodud mustrite järgi. H. Niebling (1903-1966) oli Saksa kunstnik, kes pühendas pitsimustrite loomisele kogu oma elu.

3. november - 31. detsember Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa loomeinimeste ühisnäitus „Kolmekümnes Kuu".

3.-28. november Valga Muuseumi galeriis Kaspars Brambergs ja Siiri Jüris „Kontakt". Kolmandat aastat järjest organiseerib Tartu Kunstnike Liit Valga Muuseumi galeriis kaasaegse kunsti näitust. Sel korral on projekt kaudselt inspireeritud tänavusest Valga ja Valka jagamise 100. aastapäevast ning seetõttu on osalema kutsutud Kaspars Brambergs Lätist ja Siiri Jüris Eestist. Pealkiri „Kontakt" johtub tõdemusest, et mõlema kunstniku viimase aja looming meelitab vaatajat endaga füüsilisse kontakti astuma, kuid samas on mõlema teostes peidus ka midagi eemaletõukavat. Näituse kuraator on Peeter Talvistu.

4. november - 5. detsember Hargla Maakultuurimajas hoone lahtiolekuaegadel Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus.

15. mai - 31. detsember Valga Keskraamatukogus väljapanek  "Eesti rahvajutu aasta 2020".