Sündmused

VALGA VALLA SÜNDMUSED

NB! COVID-19 leviku pidurdamiseks kehtestatud piirangute tõttu on lubatakse üritustele üksnes nakkusohutuse tõendiga! Tõendilt peab nähtuma, et külastaja on COVID-19 vastu vaktsineeritud, haiguse läbi põdenud või saanud negatiivse PCR või antigeeni testitulemuse. Nõuded tõenditele on leitavad siit: https://www.kul.ee/covid-tervisetoend

Korraldajal on õigus küsida koos nakkusohutuse tõendiga ka isikut tõendavat dokumenti.

Enne ürituse külastamist tutvu COVID-19 viiruse levikust tingitud PIIRANGUTEGA

 

SÜNDMUSED SEPTEMBRIS

1.09 kell 18 Tsirguliina Kooli väliväljakul korvpalliviskemäng "Viis miinust". Mängus üritavad  mängijad kordamööda vabalt valitud positsioonidelt tabada korvi. Kui see kellelgi õnnestub, siis peab järgmine mängija viskama samast kohast. Eksimuse korral saab ta miinuse. Mäng kestab seni, kuni üks mängijatest kogub viis miinust. VÕITJA LIIGUB EDASI 1X VÕITJA. VÄIKESED (kuni 15. eluaastat). SUURED (alates 16. eluaastat).

JÄÄB ÄRA! 3.09 kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Kaunimate aastate vennaskonna kontsert  "Kaunimad 70ndad me elus".

4.09 kell 12 Säde pargis suvelugemise programmi osalenutele pidulik lõpetamine (halva ilma korral siseruumis). Esineb teadusteater KVARK. Täpsem info valgark.ee

4.09 kell 12 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses „Loodus meie elu osa – toitja ja toetaja". Loengu ja õpitubade tasu kokku 2 €. Lapsed tasuta. Info ja registreerimine telefonil 5033096, e-posti aadress: ruth.jyrgens@gmail.com. Kohtade arv piiratud!

4.09 kell 16 Ürituse „Loodus meie elu osa – toitja ja toetaja" raames Fotomatk ümber Pikre järve. Tasu 3 €. Info ja registreerimine telefonil 5033096, e-posti aadress: ruth.jyrgens@gmail.com. Kohtade arv piiratud!

4.- 5.09 Järvesilma turismitalus ürituse „Loodus meie elu osa – toitja ja toetaja" raaames  veeda mantrad ja jooga töötoad. Tasu 20 €. Info ja registreerimine telefonil 5033096, e-posti aadress: ruth.jyrgens@gmail.com. Kohtade arv piiratud!

4.09 kell 13 Jaanikese Motokompleksis Valga X-jooks 2021. Tule pane ennast katsumuste rohkel rajal proovile! Sind ootab seikluslik PÕHIRADA, kus tuleb ületada mitmeid looduslikke ja tehislikke takistusi. Raja pikkus on ca 6-8 km. Tule jookse üksi või koos võistkonnaga! Kõik emmed-issid! Tulge koos lastega veetma sportlikku laupäeva! Umbes 3 km pikkune PERERADA on läbitav lapsevankriga ning jõukohane pisikestele matkasellidele. Rajal on mitu kontrollpunkti, kust saab uusi ja harivaid teadmisi. Osavõtutasud: individuaalvõistlus 5€, kohapeal 10€, võistkond 15€, kohapeal 30€. Pererada TASUTA! START antakse kell 13 Jaanikese Motokompleksis. Täpsemat juhendit loe www.valgasport.ee

JÄÄB ÄRA! 11.09 kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses KOOLITANTS 2021: KONTSERTTUUR. Kontserttuuri päevajuht on Inger ning selle lavastavad Koolitants 2021 kunstilised juhid Linnar Looris (Eesti Rahvusballett) ja Kadi Aare. Piletid soodushinnaga 8 € müügil Piletilevis. Kontserdi päeval toimub piletite müük ainult kohapeal alates tund enne kontserdi algust hinnaga 10 €. Pilet tuleb osta kõikidel kontserdikülastajatel, v.a. tantsijatel, tantsupäeval esitlusele tulevate tantsude autoritel-juhendajatel ja truppide saatjatel ning kuni 3-aastastel pealtvaatajatel NB! Kohapeal testimist ei korraldata!

13.09 kell 17 arutelu Vabaduse tänava tuleviku teemal Priimetsa kooli siseõues (Vabaduse tn 13). Kui Sul on oma arvamus suvel toimunud Vabaduse tänava ruumieksperimendi õnnestumisele, kui Sul on oma ootused tulevasele Vabaduse tänava lahendusele, tule ja jaga neid meiega.

Paari tunni jooksul selgitame oma kavatsusi seoses Vabaduse tänavaga. Urbanist ja endine Paide linnaarhitekt Elo Kiivet jagab meile oma kogemusi Paide linna inimeste kaasamisest keskväljaku ümberkujundamisel ning arutame, kuidas Vabaduse tänavat muuta.
Uut visiooni Vabaduse tänavale otsime URBACT „Space4People" võrgustiku abil ja Elo Kiiveti loeng on Eesti Kootöökogu poolt korraldatud Kodukohakompassi näituse osa.

Vaata rohkem: https://urbact-space4people-valga-valgavv.hub.arcgis.com/

14.09 kell 15 Valga keskraamatukogus näituse „Kodukoha kompass" avamine.

Eesti Koostöö Kogu avab Valga Keskraamatukogus rändnäituse „Kodukoha kompass". Väikelinnades rändav näitus avab linnaruumi ja inimeste heaolu vahelised seosed ning kutsub kohalikke mõtlema, millega ollakse oma linnas rahul ja milles nähakse veel arenguruumi. Näitus rändab aastaga ümber Eesti, peatudes kümnes väikelinnas. Valga on tuuri üheksas ja ühtlasi eelviimane peatuspaik. Näitus jääb Valga Keskraamatukogus avatuks 12. oktoobrini 2021.

Kuraator Kairi Tilga, autorid Teele Pehk ja Elo Kiivet. Näitusest: www.kogu.ee/kodukoha-kompass

JÄÄB ÄRA! 18.09 kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses "Šansooni õhtu" Ilja Vatkin ja tema legendaarne grupp ''Kupe' (Leedu). Poplaulude kontsert "Meie lauludes - põlvkondade ajalugu!" Ilja Vatkin on muusik, laulja, Balti riikide kuulsaim šansoon, vene šansooni žanris tegutseva grupi KUPE asutaja ja solist. KUPE loodi 1993. aastal Vilniuses. Ilja Vatkini ja grupi KUPE albumist  "Я иду по-ка-вру" (2002) sai esimene plaat maailmas, mis on salvestatud koos Peterburi sümfooniaorkestriga šansooni stiilis. Ilja Vatkin on käinud tuuril Saksamaal, Iisraelis, Venemaal, Valgevenes ja teistes maailma riikides ning on osalenud erinevate rahvusvaheliste konkursside žüriis. Piletiinfo: Pilet 12 €, pensionär 10 €. Soodustuse saajatel palume kaasa võtta soodustust tõendav dokument (nõutav kohapeal). Osta pilet: Piletilevi

18.09 kell 18 Hargla Maakultuurimajas Krabi külateatri etendus „POODI  MAN  POLIITIKAST". Pilet 4 €, sooduspilet 3 €.  Kohapeal testimist ei korraldata.

20.09 kell 18 Valga Muusikakoolis kontsert „Marie muusika". Esinevad Marie-Helen Aavakivi viiulil ja Ralf Taal klaveril. Pilet 6 €, sooduspilet 4 €.

20.09 kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere Teatri etendus, komöödia seksuaalenamustest "Oi, Johnny". Alla 14-aastastele mittesoovitatav. Osades Margus Grosnõi, Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Madis Mäeorg, Märten Matsu, Tarmo Tagamets

Pilet 16 €, sooduspilet 13-14 €. Osta pilet: Piletimaailm.

22.09 kell 15 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses valla eakate juubilaride austamisüritus. Üritusele on kutsutud Valga valla eakad juubilarid, kes tähistavad oma 70, 75, 80, 85, 90, 95, 100 … sünnipäeva. Kutsutud on 2021 aasta aprillis, mais, juunis, juulis, augustis ja septembris sündinud (kutsetega).

23.09 kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripäev.

23.09 kell 16 toimub Valga Muuseumis ettekanne "Seened rahvapärimuses". 

Eestlased peavad ennast metsarahvaks, kuid metsa satutakse harva. Metsas kasvavaid seenigi tuntakse võrdlemisi vähe. Kui kedagi seenele saadetakse, siis mõeldakse hoopis midagi muud. Ettekandes tuleb juttu eestlaste suhtumistest seentesse ning seentega seotud uskumustest nii meil kui mujal. Lektor Aivar Jürgenson. Osalemine tasuta.

24.09 kell 15.00 Tsirguliina Kooli sisehoovis Tsirguturg. Olete oodatud ostma, müüma, vahetama.

25.09  kell 11-16 Maal Elamise päev Valga vallas 2021.

Valga valla kogukonnad ootavad külastajaid, et jagada oma maaelukogemusi. Ühe päeva vältel tutvustame huvilistele siinset eluolu ja kohapeal pakutavaid teenuseid, potentsiaalseid töökohti, kultuuri- ja seltsielu ning võimalikke elukohti. Tutvustatakse noortekeskuste, raamatukogude, koolide, lasteaedade ja kogukondade tegevusi, toimuvad viktoriinid, õpitoad ja palju muud põnevat. Ootame huvilisi Õrus, Tsirguliinas, Lüllemäel ja Harglas. 

Vaata päevakava: https://www.valga.ee/maal-elamise-paev-2021

27.09. - 01.10. Maakondlik infootsingu võistlus  7.-9. klassidele. Täpsem info valgark.ee

28.09 kell 18 Tsirguliina Koolis loeng „Harjumuse jõud". Psühholoogiadoktor Kadri Haljas räägib harjumuste kujunemise põnevast maailmast, kuidas muuta oma käitumist ja teha seda nii, et see jääks püsima.

28. 09 kell 16 Valga Muuseumis näituse Näitus "Elu putuka/-na/-ta/-ga" avamine. Tartu loodusmaja koostatud näitusel „Elu putuka/na/ta/ga" saab sügavuti aimu, kuidas toimib maailm koos putukatega, milline oleks see ilma putukateta ja kuidas on elada putukana oma kitiinkestas.

Tekstid ja fotod on loonud putukateadlane Urmas Tartes. Näituse projektijuht on Krista Tomson. Tegevuste, mängude, ülesannete osas panustasid Anneli Ehlvest, Pille-Riin Pärnsalu, Janika Ruusmaa jt. Putukakogu valmistas Allan Selin, tekstid korrastas Leelo Laurits ja näituse tervikuks sidunud teostus on agentuurilt Pult OÜ. Kõike seda toetas ja tegi võimalikuks Keskkonnainvesteeringute Keskus. Näitus jääb avatuks 30. oktoobrini.

29.09 kell 15 Valga Muuseumis kõlapaela valmistamise töötuba. Koolitaja: Natalia Karu. 
Osalustasu 2 eurot. Registreerimine: karunati00@gmail.com või 766 8863
 

NÄITUSED

Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses:

1.09.-23.10. Kunstistuudio SUVI maalinäitus "Kultuuripealinn". Iga suvi on isesugune, jättes meisse ainulaadse jälje ja tunde. Nii on ka Kunstistuudi Suvi liikmed oma käekirjalt erinevad, andes oma töödega edasi unikaalse emotsiooni. Iga üksik omamoodi killuke, kuid siiski kokkukõlav harmoonia sünnib juhendaja Robert Suvi käe all. Osalevad kunstnikud: Kaisi Vinogradov, Piret Jürgenson, Reet Heinla, Irja Pärn, Imbi Traat, Elina Madal, Lauri Mällo, Ene Ustav, Made Kulberg, Aavo Kuusik, Hillar Ehaste.

Valga Muuseumis:

28.09 - 30.10 Valga Muuseumis näituse Näitus "Elu putuka/-na/-ta/-ga" avamine. Tartu loodusmaja koostatud näitusel „Elu putuka/na/ta/ga" saab sügavuti aimu, kuidas toimib maailm koos putukatega, milline oleks see ilma putukateta ja kuidas on elada putukana oma kitiinkestas.

 

Tekstid ja fotod on loonud putukateadlane Urmas Tartes. Näituse projektijuht on Krista Tomson. Tegevuste, mängude, ülesannete osas panustasid Anneli Ehlvest, Pille-Riin Pärnsalu, Janika Ruusmaa jt. Putukakogu valmistas Allan Selin, tekstid korrastas Leelo Laurits ja näituse tervikuks sidunud teostus on agentuurilt Pult OÜ. Kõike seda toetas ja tegi võimalikuks Keskkonnainvesteeringute Keskus. 

28.07 - 25.09 näitus "Kibemagus Pariis: Pallaslased ajastu vaimu püüdmas". Näitus toob publikuni pallaslaste Pariisis veedetud aja jooksul valminud teosed, mis seda linna ning tolle ümbrust kujutavad. Näitusel on töödega esindatud 11 kunstnikku pallaslaste tuumikust: Jaan Grünberg, Andrus Johani, Arkadio Laigo, Kaarel Liimand, Karin Luts, Eduard Ole, Karl Pärsimägi, Aleksander Tassa, Kristjan Teder, Johannes Võerahansu, Eduard Wiiralt.

18.08 - 26.09 Aare Nõmme tankimudelite näitus (avamine 18.08, kell 16). Näitus jääb avatuks 26. septembrini.

Valga Keskraamatukogus:

14.09. - 12.10.2021 Eesti Koostöö Kogu rändnäitus „Kodukoha kompass".

Väikelinnades rändav näitus avab linnaruumi ja inimeste heaolu vahelised seosed ning kutsub kohalikke mõtlema, millega ollakse oma linnas rahul ja milles nähakse veel arenguruumi. Näitus rändab aastaga ümber Eesti, peatudes kümnes väikelinnas. Valga on tuuri üheksas ja ühtlasi eelviimane peatuspaik.

Kuraator Kairi Tilga, autorid Teele Pehk ja Elo Kiivet. Näitusest: www.kogu.ee/kodukoha-kompass