Bita Razavi avas Valga muuseumis oma esimese näituse Eestis
Näitusel "Ühest dialektikast teise" on fotoseeria, millega alates 2013. aastast Eestis elanud Bita Razavi uurib neid tegevusi või visuaalseid elemente, mis asetavad ta kategooriasse "teine". Näitusel presenteeritud fotod uurivad üsnagi detailsel tasandil ning kunstniku kogemustest lähtuvalt oma ja võõra vahelisi suhteid ning laiemalt kuuluvuse ideed kui sellist. Nõnda toob Razavi kokku kunstnikud ja mittekunstnikud, samuti kohtuvad näitusel need, kes kuuluvad Euroopasse ja need, kes ei kuulu.
Kõrvuti sellega eksponeeritakse fotosid Balti riikide mahajäetud majadest, mille omanikest on tõenäoliselt saanud võõrad mõnes teises riigis. Näitusele on välja pandud ka mõningad esemed, mis leitud mahajäetud hoonetest.
Eraldi tööna on Razavi toonud galeriisse Läti ja Eesti mittekunstnikud, kelle teosed asetuvad kõnealuse näituse kaudu kaasaegse kunsti konteksti. Külalisteks näitusel on harrastuskunstnikud Elīna Sundukova, Lauri Laanisto, Mart Paadik ja Voldemārs Šķēle. Näituse avamisel tutvustasid kunstnikud kohaletulnutele oma fotode ja maalide sünnilugusid.
Bita Razavi (sündinud Teheranis, 1983) elab ja töötab Helsingis, Soomes ja Metsakivis, Eestis. Tal on olnud isiknäitused Soomes, Saksamaal, Iisraelis, Iraanis ja Rootsis. Näitus Valga muuseumis on ühtlasi tema esimene näitus Eestis. Razavi oli esimene Oskar Öflundsi Fondi suurpreemia laureaat 2017. aastal.
Näituse avamisel tutvustasid kunstnikud kohaletulnutele oma fotode ja maalide sünnilugusid.
Näitust saab Valga muuseumis uudistama minna kuni 3.augustini.
Näitus on osa kollektiivsest uurimusest "Sada Paplit" ning seda toetab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse EV100 kunstiprogramm "Rändajad ja kohanejad – kogukondade lood üle Eesti".