Keskkonnateadlikkuse festival

 

Valga valla keskkonnateadlikkuse festival „Loodus on!"

Keskkond on igal pool meie ümber – loodus- ja elukeskkond, töö- ja õpikeskkond, kodu- ja avalik keskkond. Seetõttu kuuluvad keskkonnateemad tänapäeva elu juurde igal ajahetkel ja kõigi tegevuste puhul. Igaüks saab oma teadlikkuse, oskuste, väärtuste ja hoiakutega aidata luua keskkonda, kus meil on parem elada.

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekti eesmärk

Valga valla elanike keskkonnateadlikkuse tõstmine läbi kaasavate tegevuste.

Projekti tegevused

Projekti raames korraldab Valga vald Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel keskkonnafestivali "Loodus on!" Festival toimub 28. juunist 4. juulini 2021.

Festivalinädala igasse päeva on kavandatud toimuma erinevad õpitoad, teemakohvikud ja loengud, mis keskenduvad tarbimise vähendamisele ja teadlikumate otsuste tegemisele.  Õpitakse korrastama ja uuendama kasutatud esemeid, valmistama loodussõbralikke kosmeetikatooteid, räägitakse toidu raiskamise vähendamisest, kodulähedase ja kohaliku toidu tähtsusest ning tervislikkusest, tooraine väärindamisest, kohaliku toidu ringlusest ning traditsioonilisest talutoidust uues võtmes.

Pühapäeval, 4. juulil toimub Muhe ja mahe taluturu tänav Konnaojast Kirikuni, mis keskendub kohalikule talutoidule.

Festivali peaürituseks on 4. juulil Valga keskväljakul toimuv ansambli TRAD.ATTACK! kontsert. Piletid müügil Ticketeris hinnaga 8 eurot. Kontserdipäeval kohapeal 10 eurot. Festivali lõpuürituse toimumist toetab Kultuurkapital.

Esinevad keskkonnateadlikud esinejad, kes on suunanäitajaks ja eeskujuks ka laiemale publikule.

Festivali peamiste ürituste taustal toimub mitmeid toetavaid tegevusi ja korraldatakse erinevaid väljakutseid. Toimuvaga saab kursis olla jälgides festivali Facebooki lehte Loodus on

KESKKONNAFESTIVALI PROGRAMM

Rahastaja

Projekti rahastab 50% ulatuses Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Projekti kogumaksumus on 7 877, 50 eurot, millest 3 938, 75 eurot on Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetus ja 3 938, 75 eurot Valga valla omaosalus.

Projekti kestus

1.01.2021-30.09.2021

Projektijuht

Välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt