Keskkonnateadlikkuse festival

 

Valga valla keskkonnateadlikkuse festival „Loodus on!"

Keskkond on igal pool meie ümber – loodus- ja elukeskkond, töö- ja õpikeskkond, kodu- ja avalik keskkond. Seetõttu kuuluvad keskkonnateemad tänapäeva elu juurde igal ajahetkel ja kõigi tegevuste puhul. Igaüks saab oma teadlikkuse, oskuste, väärtuste ja hoiakutega aidata luua keskkonda, kus meil on parem elada.

 

 

 

 

Projekti eesmärk

Valga valla elanike keskkonnateadlikkuse tõstmine läbi kaasavate tegevuste.

 

Projekti tegevused

Projekti raames korraldab Valga vald Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel keskkonnafestivali "Loodus on!" Festival toimub 17.-23. mail 2021.

Festivalinädala igasse päeva on kavandatud toimuma erinevad õpitoad, teemakohvikud ja loengud, mis keskenduvad tarbimise vähendamisele ja teadlikumate otsuste tegemisele.  Õpitakse korrastama ja uuendama kasutatud esemeid, valmistama loodussõbralikke kosmeetikatooteid, räägitakse toidu raiskamise vähendamisest, kodulähedase ja kohaliku toidu tähtsusest ning tervislikkusest, tooraine väärindamisest, kohaliku toidu ringlusest ning traditsioonilisest talutoidust uues võtmes.

Laupäeval, 22. mail tähistatakse rahvusvahelist elurikkuse päeva.

Pühapäeval, 23. mail toimub Suvistepüha laat, mis keskendub kohalikule talutoidule.

Festivali peaürituseks on 23. mail Valga keskväljakul toimuv ökodisko. Esinevad keskkonnateadlikud esinejad, kes on suunanäitajaks ja eeskujuks ka laiemale publikule.

Festivali peamiste ürituste taustal toimub mitmeid toetavaid tegevusi ja korraldatakse erinevaid väljakutseid. Toimuvaga saab kursis olla jälgides festivali Facebooki lehte Loodus on

 

Rahastaja

Projekti rahastab 50% ulatuses Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Projekti kogumaksumus on 7 877, 50 eurot, millest 3 938, 75 eurot on Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetus ja 3 938, 75 eurot Valga valla omaosalus.

 

Projekti kestus

1.01.2021-31.05.2021

 

Projektijuht

Välisprojektide juhtivspetsialist Lea Vutt