Sündmused

NOVEMBER

1. novembril kell 12 Valga Spordihalli esiselt platsilt Valga rahvamatka 1. etapp, osalejatele kuum supp ja tee.

1. novembril kell 15 Sooru rahvamajas Kogukonna Kogemuskohvik. Külaliseks on Emma Johanna Lepasoo, noor lauljatar, kes hiljaaegu salvestas oma uue albumi "Armastuse hiis". Kogemuskohvikus räägib ta plaadi sünni telgitagustest ja tutvustab originaalloomingut kitarri ja klaveri saatel. Kontserdijärgselt on huvilistel võimalik osta debüütalbum ja sellega toetada noore laulja muusikalist teekonda.

Lõuna-Eestiga seovad Emma Johannat nostalgilised suved Ähijärve kallastel ja esivanemate rajad Karula kandis.

2. novembril kell 18 Valga Jaani kirikus hingedepäeva kontsert. Esineb STIG RÄSTA. Sissepääs tasuta. Kontserdil tehtud annetused lähevad kiriku trepi remondiks.

3. novembril kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstikuu „Kolmekümnes Kuu" avaüritus. Sel aastal võõrustavad 30ndat kunstikuu avamist ehk avaüritust Mobiilsed Definitsioonid! Avamise etendust veavad Kadri Noormets ja Ivo Reinok. Pilet 13€ / 15€ müügil kultuurikeskuse kassas.

4. novembril kell 16 Tsirguliina raamatukogus kohtumine mari rahvusest Tatiana Alybinaga. Räägime Marimaast.

6. novembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamisring algklasside õpilastele.

6. novembril kell 18 Hargla Maakultuurimajas Krabi Külateatri etendus „Tärn". Pilet 5€.

6. novembril kell 19 Tsirguliina Rahvamajas Valga valla pidulik isadepäeva kontsert. Esinevad Tsirguliina Kooli õpilased ja regilauluansambel Koidu Tähed. Kuulutatakse välja Valga valla Aasta isa 2020.

7. novembril kell 9 Valga spordihoones Alfred Neulandi 21. mälestusvõistlused tõstmises.

7. novembril kell 12 30. Mardijooks. Start ja finiš on Tambre raudtee ülesõidukoha juures.

Vanuseklassid ja distantsid: Põhijooks 16 km. Noored: P ja T (kuni 14 a ja 15-17 a) 4 km.

Veteranid (M 40-49 ja 50+, N 35-44 ja 45 +) 4 km. Osavõtutasu 5 € (kooliõpilastele tasuta!) Registreerimine ja info www.valgasport.ee

7. novembril kell 20 Lüllemäe Kultuurimajas isadepäeva tantsuõhtu ansambliga Treffunks. Mõnusad vahepalad Krahvi Teatrilt. Pilet 5 €/7€. Info ja broneerimine telefonil 5330 1511

10. novembril kell 16.30 Valga Muuseumis Mardipidu „Hakkame santima!". Mardikontserdil räägime mardipäeva kommetest, mardi perekonnast ja paljust muust selle tähtpäevaga seonduvast. Õpime selgeks kõik vajalikud  laulud ning tantsud.

Väga oluline on teada, et mardisandid ei lähe komme küsima, vaid lähevad pererahvale õnne, rikkust ja kõige kasvu viima. Marti joostakse kogu perega, kus on isa, ema, lapsed ning mõned vigurtegelased, nagu sokk, kurg, karu. Mardil olgu vööl kasevits, millega inimestele tervist ja õnne vitsutada. Sobib igas eas ja igast soost huvilistele! Laulu- ja tantsumänge õpetab Kadri Leivo.

11. novembril kell 16 Tsirguliina raamatukogus raamatuköitmise õpituba.

11. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Vana Baskini teatri etendus Claude Magnier`i "Unerohi". Osades Hanna Allsaar, Meelis Põdersoo (VAT Teater), Jaanus Nuutre. Pilet 15.90-17.90 müügil Piletilevis.

12. novembril kell 16 Hargla Maakultuurimajas õdus õhtupoolik pannkookide ja videofilmidega.

13. novembril kell 12-19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Inglilaat. Imearmsad ja kordumatud emotsioonid ning advendieelsed kingitused.

13. novembril kell 14 Valga Keskraamatukogu lasteosakonnas meisterdamisring algklasside õpilastele.

13. novembril kell 20 Valga Rockiklubis kodumaised esinejad Romu ja Defeatem! Uksed 20.00. Pilet esimesel tunnil 5, hiljem 7€.

14. novembril kell 9-14 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Inglilaat. Imearmsad ja kordumatud emotsioonid ning advendieelsed kingitused.

14. novembril kell 11 Valga Spordihalli juurest põnevusmängu start. Kagu politsei ja Kaitseliidu Valgamaa malev kutsub kõiki huvilisi linnaorienteerumisele „Piirilinna Põnevusmäng", seoses Politsei ja Kaitseliidu 102. aastapäeva tähistamisega. Lubatud võistkonna suurus on 3-6 liiget. Võistkondade eelregistreerimine põnevusmängule kestab 12. novembrini 2020 sündmuse Facebook`i lehel oleva registreerimisvormi kaudu või e-mailile valgaank@gmail.com, võimalik on ennast registreerida ka 14. novembril kohapeal kell 10:00-10:30. Täpsem info on leitav Valga valla ja Kaitseliidu Valgamaa maleva kodulehelt, ning ürituse Facebook`i lehelt.

14. novembril kell 18 Valga Gümnaasiumi aulas ülelinnaline tasuta kontsert "Hingele pai". Kontserdil tulevad esitusele Tanel Padari laulud. Üles astuvad Valga Gümnaasiumi noortekoor Ehe, Valga Põhikooli lastekoor Kiired ja poistekoor Maru, MTÜ Kungla noored ning noortebändid Dreamband ja I Had A Dream. Sissepääs on kooli tagahoovist alates kell 17.30. Tule kohale ainult siis, kui oled terve!

15.novembril kell 11-16 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstikuu õpituba. „Kõrgkuumustehnikas kruusi valmistamine" juhendab Aivar Rumvolt. Grupi suurus 12 inimest, osalustasu 15€. Vajalik eelregistreerimine tel. 53327622, hiljemalt 10. novembriks.

17. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses KRISTJAN LÜÜS wake-up comedy ''Olla või ohkida". Piletiinfo: täispilet 20€, sooduspilet (õpilane, tudeng, pensionär) 18€. Osta pilet Piletilevist.

18. novembril kell 11 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses etendus "Sipsik". Sihtgrupp lapsed alates 4. eluaastast. Eno Raua lasteraamatu „Sipsik" valitud lugude põhjal dramatiseerinud ja lavastanud Aarne Mägi. Osades Merilin Kirbits, Tanel Ting, Jürgen Gansen. Pilet 9€, sülepilet kuni 2 a. lastele (k.a) 4€. Osta pilet Piletimaailmast.

18. novembril kell 16 Valga Muuseumis ettekanne "Georg Hellat 150". Tänavu möödus 150 aastat ühe esimese eesti soost arhitekti – Georg Hellati sünnist. Ettekandes käsitleme tema loomingut Eestis ja Valgas. Räägime toona valitsenud juugendstiilist, vaatame Euroopa kuulsamaid juugendstiilis ehitisi ja võrdleme Hellati loomingut sellega. Lektor Esta Mets.

19.novembril kell 10 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripäev. Doonoriverd vajatakse iga päev ja iga annetatud veredoos päästab kellegi elu. https://www.kliinikum.ee/verekeskus/doonorile

19. novembril kell 16 kohvikus Carl tutvustab oma raamatuid Kuido Merits (Wido Moritz).

19. novembril kell 14 Valga Keskraamatukogu muinasjututornis jututund algklasside õpilastele (vene keeles).

20. novembril kell 14 Valga Keskraamatukogus muinasjututorni jututund algklasside õpilastele.

20. novembril kell 15-18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses kunstikuu õpituba „Aurutustehnikas siidisalli valmistamine" juhendab Esti Kittus. Grupi suurus 10 inimest, osalustasu 15€. Vajalik eelregistreerimine tel. 5332 7622, hiljemalt 16. novembriks.

21. novembril kell 18 Lükkub uude aastasse! Lüllemäe Kultuurimajas tantsuklubi. Oodatud kõik meeldib mängida rahvalikku muusikat ja tantsida seltskonnatantse.

22. novembril kell 14  Kontsert jääb ära! Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Peeter Lilje 70. sünniaastapäevale pühendatud kontsert. Esinevad Valga Muusikakooli keelpilliorkester, puhkpilliorkester ja Liivimaa Noorteorkester.

24. novembril kell 15 Eakate juubilaride austamisõhtu LÜKKUB EDASI.  Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses juubilaride austamisõhtu. Peetakse meeles väärikaid Valga valla juubilare kellel sünnipäevad oktoobris, novembris ja detsembris. Esineb noor muusik Tõnis Sarap (kutsetega).

24. novembril kell 17 Valga Muusikakoolis KONTSERT: esinevad Valga muusikakooli õpilased.

25. novembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Selma Lagerlöfi romaanil põhinev Rakvere teatri etendus „Charlotte Löwensköld". Osades Grete Jürgenson, Ülle Lichtfeldt, Silja Miks, Madis Mäeorg, Eduard Salmistu, Natali Väli, Imre Õunapuu. Piletiinfo: tavahind 16€, soodushind 13-14€. Osta pilet Piletimaailmast.

27. novembril kell 10 Lüllemäe Kultuurimajas Piip ja Tuut „Miisukal Kassid". Pilet 2€.

28. novembril kell 16 Lüllemäe Kultuurimajas  Mando Trio kontsert. Mando Trio on Eesti pärimus- ja instrumentaalmuusikaansambel, mille liikmed on Hans Mihkel Vares, Tanel Sakrits ja Kristjan Kuusmik. 2016. aasta oktoobris Viljandis Jaan Jaago eestvedamisel asutatud trio repertuaar koosneb pärimusmuusikapaladest ja omaloomingust. Pilet 5€/7€.

28. novembril kell 18 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses MTÜ Kungla esietendus eksimuskomöödia PEETER PAAN LÄHEB VUSSI. Te kindlasti teate lugu Peeter Paanist. See on tore, sest Kungla muusikalitrupp hakkab seda lugu rääkima hoopis kummalisel kombel - eksides. Mängivad: Kristo Põldsaar, Timmu Viilup, Carol Põldsaar, Anna-Kaisa Nõmme, Lauri Tiirats, Steven Elvet, Romet Lepik, Triin Lass, Siiri Põldsaar, Ly Johanson, Emma Laureen Paul, Brit Marii Veri Lavastus on saanud teoks Valga Vallavalitsuse, Kohaliku Omaalgatuse Programmi ja Eesti Kultuurkapitali toel. Piletiinfo: Pilet 7€

29. novembril kell 13 süütame tuled Lüllemäe jõulupuul.

29. novembril kell 16 Valga keskväljakul süüdatakse tuled Valga linna jõulukuusel.

30. novembril kell 19 süüdatakse tuled Tsirguliina jõulukuusel. Tuled süütab Valga vallavanem Ester Karuse. Jõuluvanade ansambel. Ühislaulmine kohalike taidlejatega.

NÄITUSED

1.-30. november Lüllemäe Kultuurimaja kaminasaalis Jane Remm´i õlimaalide näitus "Karula kännud ja kirik".

3.oktoober - 31. detsember Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Riho Toomra näitus "Niidist kunstini". 1963. aastal Rakveres sündinud Riho Toomra sai kudumispisiku teismelisena oma vanaemalt. Näitusel eksponeeritavad Riho Toomra kunstkudumid on valminud Herbert Richard Nieblingi poolt loodud mustrite järgi. H. Niebling (1903-1966) oli Saksa kunstnik, kes pühendas pitsimustrite loomisele kogu oma elu.

3. november - 31. detsember Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valgamaa loomeinimeste ühisnäitus „Kolmekümnes Kuu".

3.-28. november Valga Muuseumi galeriis Kaspars Brambergs ja Siiri Jüris „Kontakt". Kolmandat aastat järjest organiseerib Tartu Kunstnike Liit Valga Muuseumi galeriis kaasaegse kunsti näitust. Sel korral on projekt kaudselt inspireeritud tänavusest Valga ja Valka jagamise 100. aastapäevast ning seetõttu on osalema kutsutud Kaspars Brambergs Lätist ja Siiri Jüris Eestist. Pealkiri „Kontakt" johtub tõdemusest, et mõlema kunstniku viimase aja looming meelitab vaatajat endaga füüsilisse kontakti astuma, kuid samas on mõlema teostes peidus ka midagi eemaletõukavat. Näituse kuraator on Peeter Talvistu.

4. november - 5. detsember Hargla Maakultuurimajas hoone lahtiolekuaegadel Kotuse fotokonkursi "Maal on hea elada" näitus.

15. mai - 31. detsember Valga Keskraamatukogus väljapanek  "Eesti rahvajutu aasta 2020".