Sündmused

SEPTEMBER

2. septembril kell 18-21 Valga keskväljakul maakonna suurim koolinoorte pidu „Hooga kooli". Äge koolialguse pidu! Stefan, räppar AG, JJ Street. Lisaks palju vahvaid ja kaasahaaravaid tegevusi.... Tasuta!

3. septembril kell 16 Valga Muuseumis avatakse Mirjam Hinni, Eero Ijavoineni ja Enn Põldroosi ühisnäitus „Kõiksus". Näituse kuraator on Peeter Talvistu.  

4. septembril kell 19 Hotellis Metsis Helin-Mari Arderi Trio kontsert „Sinine". Kava koosneb Helin-Mari kirjutatud lauludest, mis on sündinud eesti autorite luulele. Pilet 10 € , sooduspilet 7 €.

7. septembril kell 13 Valga X-jooksu start antakse Jaanikese Motokompleksist! Seikluslik ca 10 km pikkune põhirada, kus tuleb ületada mitmeid looduslikke ja tehislikke takistusi. Tule jookse üksi või koos meeskonnaga! Tulge koos lastega veetma sportlikku laupäeva! Umbes 3 km pikkune PERERADA on läbitav lapsevankriga ning jõukohane pisikestele matkasellidele. Rajal on mitu kontrollpunkti, kust saab uusi ja harivaid teadmisi. Osavõtutasud:  individuaalvõistlus 5 €, kohapeal 10 €, võistkond 15 €, kohapeal 30 €. Pererada tasuta. Täpsemat juhendit loe www.valgasport.ee

7. septembril kell 18-22 Tsirguliina Rahvamajas disco noortele.

8. septembril kell 12 Valgas Saviaugu tn 18 Valga Romuring 2018. Publikule 10 €. Alla- meetrimehed tasuta. Info www.romuring.ee  Piletite eelmüük algab Glitter Kingipood, Valgas (Siili Konsum, A. Neulandi 2) soodushinnaga 8 €. Ürituse päeval järjekorrast ostes 10 €.

8. septembril kell 13 Lüllemäe Kultuurimajas vanavanemate kohvikklubi.

10. septembril kell 17 Lüllemäe Kultuurimajas KOTUS-e infopäev.

10. septembril kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses huvitegevuse mess.

11. septembril kell 12 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuse ovaalsaalis "Suvelugejate lõpupidu koos kirjanik Anti Saarega." Oodatud on suvelugejad ja 2. klassi õpilased.

13. septembril kell 17-21 Noorte fotoretk Koorküla Valgjärve äärde. Viime bussitäie noori fotograafiahuvilisi Koorküla Valgjärve äärde loodust ja oma fotokat või nutiseadet avastama!

Osalema on oodatud 13.-26.aastased noored.

Registreerimiseks saada oma osalemissoov aadressile kristi@valgamuuseum.ee.

Rohkem infot: http://valgamuuseum.ee/projektid/fotoretk/

13. septembril kell 18 Pedeli Virgestusalal XXII Valga/Valka rahvajooks ja kepikõnd. Start ja finiš Rannavalve maja esine territoorium. Põhijooksu ja kepikõnni distantsi pikkus on 4,5km. Joostakse mööda kergliiklusteed , Valka suundutakse Tartu mnt. silla juurest ja tagasi Valgasse Riia mnt. 2. piiripunkti juurest, edasi mööda kergliiklusteed.

Lastejooksude algus kell 15 rannavalve maja eest. Lastejooksudes võistlevad Valga ja Valka linna koolide 3.- 6.klasside tüdrukud ja poisid. Kokku toimub 8 lastejooksu.  Info: www.valgamaasl.ee

15. septembril  kell 13 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses  stuudio Joy 25. juubelihooaja avaüritus "Tants on tulevik".

18. septembril kell 11-19 Tõlliste piirkonna lahtised orienteerumisvõistlused Vilaskis (info: A. Nõmmik, tel 529 7963).

19. septembril kell 9.45 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses doonoripärv. Doonoriverd vajatakse iga päev ja iga annetatud veredoos päästab kellegi elu.  

19. septembril kell 16 kohvikus Carl Ene Arikaineni raamatu „Kõik müügiks" esitlus.

20. septembril kell 15-19 Tsirguliina Kooli siseõuel Tsirguturg.

23. septembril kell 17 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses MTÜ Kungla etendus Sotsiaalne hullus "Bussipeatuses". Kungla noortel valmis TEATRIKUS koolitusprojekti raames lustakas 30 minutiline näitemäng, mis toob publiku ette ühe täiesti tavalise bussipeatuse loo.

On ääretult kurb näha, et me ei pane tähele, mis meie ümber toimub. Me muudame maailma ise seda märkamata! Tuleb tõsta pilk ja kuulata lugu, lugu mille pajatab kohtumispaik. Tõsta pilk, et mitte langeda ohvriks ja muuta. Muuta maailma selliselt nagu ise tahad! Tõsta pilk juba täna, sest homme on liiga hilja!

Osades: Karl Kirt, Marietta Juurikas, Kaidar Kängsepp, Timmu Viilup ning Kristo, Carol ja Siiri Põldsaar

Etendusega tähistame Eesti Harrastusteatrite Liidu 30. aastapäeva

 

Pääse 2 eurot 

25. septembril kell 16 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Valga valla juubilaride austamisõhtu. Peetakse meeles juulis, augustis ja septembris sündinud eakaid juubilare. Esineb Heidy Tamme (kutsetega).

27. septembril kell 18 Valga Muusikakoolis Vytautas Kiminiuse  ja Tadas Motečiuse (Leedu) kontsert. Kontserdil mängivad Vytautas Kiminius birbynel (leedu rahvapill) ja Tadas Motečius akordionil. Pilet 6 ja 4 eurot müügil tund enne kontserdi algust kohapeal.

27. septembril kell 19 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Rakvere teatri etendus  Rakvere teatri etendus "Kaks tosinat tulipunast roosi". Osades Liisa Aibel, Margus Grosnõi, Silja Miks, Eduard Salmistu. Täispilet 16 eurot, sooduspilet 14 eurot (õpilased, pensionärid). Osta pilet Piletimaailmast.

28. september kell 11-16 Maal elamise päev Karula piirkonnas. Avatud Kaagjärve  Mõis, Kalde talu, Karula Vabatahtlik Tuletõrje Selts, Nakatu Turismitalu, Karula Hooldemaja, Lüllemäe raamatukogu, Karula Muinsuskaitse Selts, Karula ANK; Karula Teeninduskeskus, Lüllemäe Kultuurimaja, Lüllemäe Rahvaõpistu, Karula Maarja kirik,  Lüllemäe Põhikool.

28. september kell 11 Hargla Maakultuurimajas "Maale elama" päev.

 

NÄITUSED

Kuni 15.10.2019 Noorte fotokonkurss „Imeline Valgamaa". Valga Muuseum, Valga Avatud Noortekeskus ja Valga Keskraamatukogu koostöös Eesti Raamatukoguhoidjate Ühinguga kuulutavad välja fotokonkursi "Imeline Valgamaa". Oled oma fotoka või telefoniga tabanud mõnda imelist hetke või kohta Valgamaal? Kirjuta foto juurde lühike loominguline tekst ja saada oma töö 15.oktoobriks aadressile kristi@valgamuuseum.ee. Rohkem infot: http://valgamuuseum.ee/projektid/fotokonkurss/

  3.-28.09.2019 Valga Muusuemi galeriis Mirjam Hinni, Eero Ijavoineni ja Enn Põldroosi ühisnäitus „Kõiksus". Näituse kuraator on Peeter Talvistu.Peeter. 

  3.09.-25.10.2019 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Ruudi Treu maalinäitus

10.-29.09.2019 Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses Nadežda Kapalo maalinäitus

13.-30.09.2019 Tsirguliina raamatukogus näitus "Unustusehõlma vajunud Laatre ristipettai"