Valgamaa haridusmess meelitas kohale rohkelt noori

Täna, 8. märtsil, avas Valga kultuuri – ja huvialakeskuses uksed kuues Valgamaa haridusmess „Vali nutikalt!". Messi külastasid koolinoored, õpetajad ja lapsevanemad.

Haridusmessi avamisel võtsid sõna Valga vallavanem Margus Lepik, Valgamaa Rajaleidja keskuse juhataja Jaanika Käst ja Valgamaa Omavalitsuste Liidu juht Agu Kabrits.  

Oma tegevusi tutvustasid erinevad gümnaasiumid, kõrgkoolid, ametikoolid/kutsekoolid ja noortele suunatud organisatsioonid. Kõigile kohale tulnud koolide esindajatele  andis päevajuht Marek Mekk sõna koolide tegemiste, õppimisvõimaluste ning koolis õpetatavate erialade tutvustamiseks.

Messil osales kokku 50 eksponenti. Lisaks olid messil  esindatud kaheksa Valgamaa mini- ja õpilasfirmat, kes tutvustavad oma tegemisi ning müüsid  omavalmistatud toodangut.

Koolinoored ja ka õpetajad said aega sisustada  kultuurikeskuses avatud töötubades. Järvamaa Rajaleidja keskuse karjäärinõustaja Sirli Kriisa juhitud töötoas arutleti põlvkondade erisuse teemal. JJ-Street tantsukool viis läbi õpitoa tantsuhuvilistele. Virtuaalse õenduse eriala tutvustava töötoa avas Civitta Eesti AS. Eesti Töötukassa esindajad rääkisid teemal „Targalt Euroopasse". Rändtöötoad välja arendanud ettevõte Merkuur tutvustas messil metalli- ja puidutööd.

Meelelahutusliku poole eest hoolitsesid laste tsirkusestuudio Reveranss, tantsuklubi HOP, JJ-Street ja räppar AROP, kes oma lauluga „Kiki Miki" kuulutati selle aasta muusikaauhindade  galal aasta parima laulu kategooria võitjaks.

Messil oli uudistama tulnud enamik Valgamaa koole, kokku käis messil noori 11. koolist. Hea meel on tõdeda, et messi populaarsus pole vähenenud ning aasta-aastalt külastab haridusmessi üha enam noori. Sel aastal külastas haridusmessi ligemale 700 inimest.

Rõõm on märkida, et kuigi Palupera kool kuulub  peale haldusreformi Elva valla koosseisu, osalesid ka Palupera kooli lapsed Valgamaa haridusmessil. Maakonna koolidest oli organiseeritud noortele tasuta transport ning kogu päev oli huvilistele tasuta.

Messi korraldasid Europe Directi teabekeskus – Valgamaa, Valga Avatud noortekeskus, Valgamaa Rajaleidja keskus, Valgamaa Omavalitsuste Liit, Valga vallavalitsus, MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla, Kaitseliidu Valgamaa malev ja Valgamaa kutseõppekeskus.

 

Pildigalerii Valga valla fb lehel.