UUDISED JA TEATED

Valga Muusikakoolis avati ajatelg - seinamaaling

Teisipäeval, 12. märtsil tutvustati kohale tulnud külalistele Valga Muusikakoolis muusikateoreetiliste ja -tehnoloogia ainete klassis uut õppevahendit ajatelg-seinamaalingut , mille loojateks on Kirke Tamm ja Lilli-Maire Adson.

Seinamaalingul on kujutatud inimesi ajastukohases riietuses läbi erinevate ajajärkude nagu ürgaeg, antiik, keskaeg, klassitsism, romantism, impressionism, ekspressionism ja modernism. Neiud on Valka Kunstikooli tänavused  lõpetajad ning ajatelg- seinamaal on nende diplomitöö. Töö juhendajaks oli õpetaja Juris Freimanis. 

„Kõik sai alguse sellest, et Valga muusikakooli direktor Tiia Parmo ja õpetaja-projektijuht Piret Veevo kutsusid mind kooli ja ütlesid, et solfedžo klass vajab ajatelge. Kirke ja Lilli-Maire olid need õpilased, kes hakkasid koos minuga seda muusikakooli soovi edasi arendama ja nii see mõte -ajastute kajastamine läbi inimeste riietuse- meil üheskoos sündiski," rääkis Freimanis seinamaalingu pidulikul avamisel. Tema sõnul täitis valminud seinamaaling kahte eesmärki: esiteks on see Valga põhikooli õpilase Lilli-Maire Adsoni loovtöö objektiks, mille ta kirjutas õpetaja Ester Kuke juhendamisel ning teiseks on valminud seinamaaling neidude Valka Kunstikooli viie aasta töö kokkuvõte ehk siis diplomitöö.

„Tänan Valga Muusikakooli selle usalduse ja toetuse eest, mis tegi meie töö mitmekordselt kergemaks. Oma õpilasi tänan selle kannatlikkuse eest, sest töö valmimiseks kulus meil kolm kuud," sõnas Freimanis.

Neiud tänasid oma kunstiõpetajat ning vanemaid ja vanavanemaid, kes olid seinamaalingu avamisele tulnud. Tänusõnad töö tegijatele edastasid ka Tiia Parmo ja Valka Kunstikooli direktor Maruta Stabulniece.

Tänu koostööle Valka Kunstikooliga on Valga Muusikakooli muusikateoreetiliste ja -tehnoloogia ainete klass saanud omapärase ja uudse ilme.