UUDISED JA TEATED

Valgamaa Omavalitsuste Liit innustab esitama parima haridustöötaja ja hariduse toetaja kandidaate

11. märtsil avaldas Haridus- ja Teadusministeerium pressiteate, milles kutsutakse üles tunnustama parimaid haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Sama üleskutse raames esitatud kandidaatide seast valitakse taaskord välja ka Valgamaa aasta õpetaja, mille tunnustusüritus toimub oktoobri alguses. Eelmisel aastal pälvis Valgamaa aasta õpetaja tiitli Tõrva Gümnaasiumi ajalooõpetaja Eve Tilk.

Ministeerium jagab tunnustusi pidulikul galal "Eestimaa õpib ja tänab" ning kandidaate saab esitada kuni 18. aprillini.

„Aasta Õpetaja gala "Eestimaa õpib ja tänab" on haridusvaldkonna aasta tippsündmus, mille eesmärk on riiklikul tasemel tõsta esile haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ning kelle töö on teistele eeskujuks. Tunnustuse saajad on viimase kolme aasta jooksul silmapaistvalt aidanud kaasa õpilaste individuaalsele ja sotsiaalsele arengule ning kelle kogemus väärib esiletõstmist ja jagamist," seisab ministeeriumi pressiteates.

„Valgamaa komisjon koguneb maikuus, ning ootame aktiivset kanditaatide esitamist kõikides kategooriates," selgitas Valgamaa Omavalitsute Liidu haridusvaldkonna koordinaator Ivi Tigane.

Aasta Õpetaja 2019 üheksa kategooria auhind on riiklik hariduspreemia suurusega 10 000 eurot: aasta lasteaiaõpetaja, aasta klassiõpetaja, aasta klassijuhataja, aasta põhikooli aineõpetaja, aasta gümnaasiumiõpetaja, aasta kutseõpetaja, aasta õppejõud, aasta õppeasutuse juht, aasta tugispetsialist. Riikliku haridustöötaja elutööpreemia  suurus on 65 000 eurot. Väiksemate preemiatega pärjatakse aasta hariduse sõber ning aasta haridustegu laureaate.

Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Kandidaatide esitamine ja statuudid

Fotol: Valgamaa aasta õpetaja 2018 Eve Tilk