UUDISED JA TEATED

Õpilaskonverentsil esitleti parimaid loovtöid

Täna toimus Valga Põhikoolis juba neljandat korda Hans Eineri eestikeelsele koolile pühendatud IV õpilaskonverents.

Konverents sai alguse kell 9 hommikul, mil oma tervitussõnad noortele andsid edasi Valga valla asevallavanem Kalmer Sarv ning Valga Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov. Kalmer Sarv tänas kooli ning õpilaskonverentsi eestvedajat Aive Aru-Raidsalu, et selline sündmus on ette võetud ja edukalt korraldatud juba mitu aastat. Valga Põhikooli direktor Hannely Luik-Stogov rõhutas aga noortele, milline privileeg on neil ettekandeid teha oma emakeeles ning tänas, et noored sellega eesti keelt elus hoiavad. Enne õpilaste ettekannete algust tervitas saalis viibijaid veel ka lastekoor Kiired Siiri Põldsaare juhatamisel.

Ettekanded, mis konverentsil esitamisele tulid valiti välja loovtööde hindamiskomisjonide poolt, mis valla eri koolides loovtööde esitamistele kokku oli kutsutud. Ettekanded olid jagatud kahte blokki teemade kaupa.

Esimese bloki teemadeks olid kaunid kunstid, ajalugu, koostöö, loovus, ettevõtlikus ning statistika. Sellesse blokki kuulus näiteks Valga Põhikooli 8.a klassi ja Valka Kunstikooli õpilane Lilli Maire Adsoni töö, milleks oli seinamaal, mis leidis oma koha Valga Muusikakooli seinal. Samuti sai kuulda Valga Priimetsa Kooli 9.b klassi õpilaste Emilia Špaki ja Alina Katko käest, kuidas on ühendatud sport ja matemaatika ning tänu Valga Põhikooli 8.d klassi õpilastele Tanel Metsarile ja Jan-Jakob Kikkasele said kohalviibijad üle kontrollida ka oma ajaloolised teadmised temaatilise Kuldvillaku mänguga.

Teise bloki teemadeks olid biorütmid, mälu, loodus ning taaskasutus. Selle juhatas sisse poistekoor Maru. Teises blokis rääkis näiteks Valga Põhikooli 8.d klassi õpilane Markko Gerassimov, kuidas ta ehitas veebikaamera kuldnoka pesakasti juurde ning sai sealt jälgida mune ning nende koorumist.

Ettekannete osa võttis kokku Valga Gümnaasiumi abiturient, Valga Põhikooli vilistlane, Hea Eeskuju 2018 laureaat ja  Maailmakooli õpilaskonkursi „Iseseisvalt maailmahariduses(t)" 2018 võitja Kaari Uibomägi oma ettekandega „Vali ise oma tee".

Publik sai valida ka oma lemmikettekande kirjutades oma eelistuse sedelile. Publiku lemmikuks osutus Valga Põhikooli 8.c klassi õpilase Carmen Rääk ettekanne „Kuulekuskoolitus", juhendaja Katrin Timakova. Carmen võlus publikut videoga oma koera Bella kuulekuskoolituse treeningust. Valga Priimetsa Kooli 9.b klassi õpilaste Emilia Špaki ja Alina Katko matemaatikat ja sporti ühendavate äppide loomist ja katsetamist tutvustav ettekanne „Matemaatika ja sport" jäi teisele kohale. Kõik 17 ettekannet olid vähemalt ühel korral lemmikettekandena ära mainitud.

"Jäime konverentsiga väga rahule, ettekanded olid väga heal tasemel ja õpilased kuulasid põnevusega – saal püsis täis konverentsi lõpuni. Valga Põhikool tänab kõiki panustajaid, osalejaid ja toetajaid! Kindlasti jätkame Hans Eineri eestikeelsele koolile pühenatud õpilaskonverentsi traditsiooni ka järgmisel aastal," räägib eestvedaja Aive Aru-Raidsalu.