UUDISED JA TEATED

Valgamaa tööandjatele korraldati teabepäev

Täna toimus Töötukassa Valgamaa osakonna ja Valga Vallavalitsuse koostöö tulemusena Valga Muuseumis tööandjate teabepäev. Teabepäeva eesmärgiks oli tõsta tööandjate teadlikkust töötukassa võimalustest. Töötukassa soovis näidata, mida nad saavad tööandjate heaks ära teha - aidata tööandjat töötajate leidmisel, koolitamisel ja tööturul püsimisel.

Ettekandeid oli väga erinevatel teemadel. Alustuseks rääkis Veronika Pillesaar vaimsest tervisest töökohal, kuidas tunda ära, ennetada ja ravida läbipõlemist. Seejärel rääkis Vaido Mikheim raha, projektide ja Startup teemadel ning jõudis mõtiskleda ka globaalsete megatrendide üle. Järgmisena tutvustasid Laura Gredzens ja Triin Roo Interregi Läänemere piirkonna programmi raames toimuvat „GoSmart BSR" projekti ja võimalusi, kuidas kohalikud ettevõtted ja teadusasutused saaksid antud projektis kaasa lüüa. Projekti raames toetatakse Valga valla ettevõtete rahvusvahelistumist.

Peale pausi sai veel kuulata ettekandeid EURES teenuste kohta tööandjatele ning töötajate leidmisest teistest Euroopa Liidu riikidest, millest rääkis Maarja Tsimmer ning piirkondlikust töökoha loomise toetusest, millest rääkis Pille Mumm. Teabepäeva jäi lõpetama Ljudmila Kondrashova, kelle ettekanne oli töötavate inimeste koolitamise kohta ning juttu tuli ka koolitustoetusest tööandjale.