UUDISED JA TEATED

Valkas toimub septembri alguses teatrifestival

Valkas toimub 13. rahvusvaheline kaasaegse teatri festival "TĀLVILS 2019"

5. - 8. septembrini toimub Valka linnas 13. rahvusvaheline kaasaegse teatri festival "Tālvils 2019".

„Tālvils" kajastab maailma kutseliste, parimate munitsipaal- ja amatöörteatrite kunstiliste väljendusviiside, sisu- ja vormiotsinguid äsja alanud sajandil ning on rahvusvaheline Läti – Eesti piiriülene teatrifestival. Esimest korda festival toimus 1996. aastal ja selles on osalenud teatrid 22 riigist, kokku 101 etendusega.

Festivalil "Tālvils 2019" osalevad teatrid Lätist, Leedust, Eestist, Valgevenest, Ukrainast ja Venemaalt.

Festival hõlmab kahe teatriprojekti etendusi:

  • Teatriprojekt "Elu" (LIFE) ;
  • Läti, Leedu Venemaa teatrite ühisprojekt "Üks näidend. Mängime Tšehhovit".

Festivali motoks on filosoofi ja psühholoogi Uģis Kuģis'e mõtisklus.

"Elu on uskumatult lühike. Elu on liiga lühike, et vihata, kurvastada, süüdistada teisi oma ebaõnnestumistes, kätte maksta, aastaid kanda solvumist oma südames. Elu on liiga lühike, et oodata sobivat aastat, päeva, tundi, minutit, ilmaolusid, kohta, et hakata tegema seda, mida soovid. Et olla see, kes sa tahad olla. Elu on imeline, aga aeg on kiire kaduma, ta ei säästa kedagi, seepärast ärme klammerdume oma probleemidesse, vaid elame nii, et ei tekitaks probleeme teistele.

Meie oleme väikesed osakesed, aga nii tähtsad suurele universumile. See elu, mis näib olevat igavene, möödub silmapilkselt selles Absoluutses universumis. Paljud meist oskavad iseendaga elada? Paljud meist on õppinud ise olema? Palun mõtle selle peale. Hakka elama."

Festivali ajal toimuvad näitlejatele mõeldud teatripedagoogide meistriklassid.

Neljapäeval, 5. septembril kell 17.00 Valka linna kultuurimajas toimub 13. rahvusvahelise kaasaegse teatri festivali "Tālvils 2019" avamine. Avamisüritusel osaleb torupilli- ja trummiansambel "Auļi" oma uue kontserdikavaga.

Torupilli- ja trummiansambel "Auļi" loodi 2003. aastal eesmärgiga taaselustada ja arendada torupilli- ja trummimuusikat Lätis. 6 torupillimängijat, kontrabassist ja 3 trummarit tekitavad laval jõulise ja positiivse energialaengu, mis köidab iga kuulajat oma tormakate rütmidega. Ansambel "Auļi" on laialt tuntud ka välismaal, kuid loometegevuses nende muusika aluseks on läti rahvaviisid.

Sissepääs festivali avamisele 5 eurot, kammersaali etendustele 3 eurot, suure saali etendustele 1 euro  või 5 eurot kõikidele suure saali etendustele.