UUDISED JA TEATED

Tsirguliina kooli sisehoovis peeti Tsirguturgu

Eile toimus traditsiooniks kujunenud Tsirguturg juba kaheksandat korda. Kooli sisehoovi olid kogunenud erinevad müüjad, osta sai nii juurvilju kui ka rõivaid.

Esimene turupäev toimus 2012. aastal. See sündmus oli märgilise tähtsusega nii aleviku elanikele kui ka vastasutatud MTÜ Joudele. Turupäeva organiseerimine ja läbiviimine oli ühingule esimene ettevõtmine, mille kaudu sooviti ennast tutvustada, rääkida oma olemusest ja edasistest plaanidest, et luua võimalusi ühistegevusteks, alevikuelu elavdamiseks ja kogukonna liitmiseks.

Turupäev õnnestus toona nii hästi, et seda sooviti korrata ka 2013. aastal. Sügislaada korraldamise idee oli ka lasteaial „Õnnelind". Lasteaia õpetajad soovisid teha lastele ja nende vanematele sügislaata seega otsustati jõud ühendada. Sellest tingituna toimuvadki turupäevad reedeti, peale lõunat, et lapsevanematel oleks tegevustest võimalik osa võtta.

Lastel oli võimalus hüpata batuudil ning hiljem ratsutada poniga. Lasteaia töötajate poolt oli korraldatud õnneloos ja kohvik, mille tulu läheb lasteaia elu parendamiseks.