UUDISED JA TEATED

Selgusid fotokonkursi „Euroopa Liit Valga vallas“ võitjad

Kolmapäeval, 27. novembril kuulutati Valga muuseumis välja fotokonkursi „Euroopa Liit Valga vallas" võitjad. Kokku osales konkursil 39 inimest ning laekus 132 fotot.

Kuni 1. oktoobrini oodati elanike fotosid Europe Direct teabekeskus-Valgamaa ja Valga Vallavalitsuse poolt korraldatud konkursile, mille eesmärk oli tutvustada Euroopa Liidu fondide abil Valga vallas ellu viidud projekte. Fotosid oodati nii Euroopa Liidu toel toimunud üritustest, valminud objektidest kui ka soetatud vahendite aktiivsest kasutamisest.

27. novembril toimunud vastuvõtul Valga Muuseumis kuulutati välja fotokonkursi võitjad. Iga vanusegrupi esikoha omanikele oli auhinnaks elektroonikapoe kinkekaart väärtuses 200 eurot ning II-III koha fotode autorid said auhinnaks konkursi korraldajate meenetega kinkekoti.

Laste vanuserühma esimese koha võitis foto Lüllemäe Suusamaast, mille autoriks on Oliver Sisov. Teise koha vääriliseks valiti Paula Nääme foto Valgamaa Kutseõppekeskuse hoonest ja kolmanda koha sai Lüllemäe mänguväljaku foto, mille autoriks on Rasmus Erik Kadakas. 

Noorte vanuserühma esikoha saavutas foto Valga keskväljakust, mille autoriks on Merili Treufeldt. Teise koha sai Teve Rajametsa foto Valga keskväljakust ning kolmandaks osutus foto õpilasfirmast, mille autoriks on Teivi Kängsepp.  

Täiskasvanute vanuserühma esikoha saavutas Tankla õpilasmaleva foto, mille autoriks on Timo Arbeiter. Teise koha sai Õru seikluspargi foto, mille autoriks on Kaire Kuvvas ja kolmandaks jäi foto Õru universaalsest spordiväljakust, mille autoriks on Heidi Võsu. 

Fotosid hindas žürii, mille koosseisu kuulusid valladisainer Raivo Behrsin, vallavalitsuse kommunikatsioonijuht Põim Kama, PRIA esindaja Riina Tammsalu, noorte valdkonna projektijuht Jelena Kalames ja fotograaf Arvo Meeks.

Novembri teises pooles oli huvilistel võimalik tutvuda konkursile laekunud fotodega vallavalitsuses ja anda oma hääl kõige enam meeldinud fotole. Publiku lemmikuteks osutusid laste vanuserühmast Paula Nääme foto lumisest Valga keskväljakust, Fred Kuvvase foto Õru universaalsest spordiväljakust ja Oliver Sisovi foto Lüllemäe Suusamaast. Lemmikud noorte vanuserühmast olid Teve Rajametsa foto Lüllemäe ronimisseinast ja Merili Treufeldti foto Valga keskväljakust. Täiskasvanutest meeldisid rahvale Heidi Võsu foto Õru universaalsest spordiväljakust, Dea Margus foto Valga keskväljakust ja Ülla Tamme foto rahvariietega neiust.

Konkursi korraldamist rahastas Euroopa Komisjon.